Wpis z mikrobloga

#pocztapolska #pytanie @PocztaPolskaSA
Może mi ktoś wytłumaczyć jak, dlaczego, po co i w jakim celu #listonosze pobierają przesyłki z poczty, żeby... przynieść tylko awizo (bo za duża, bo za gruba, bo cośtam) i od razu przed wyjściem nie odnotowują tego w systemie (i zostawiają w oddziale, żebym mógł sobie w ciągu dnia odebrać) tylko robią to dopiero jak wrócą z rejonu wieczorem /i są poczty, które przesyłki nie wydadzą do czasu aż się listonosz z nich nie rozliczy, chociaż leży u nich na półce/?
Bo system jest o kant dupy i inaczej im za awizo nie zapłacą (a płacą?)?
Bo system jest o kant dupy i listonosz może się rozliczyć raz dziennie tylko?
  • 6
@JabLuszko: bo musza je pobrac. przesylka jesli jest wydana do doreczenia, a listonosz zostawil ja na ekspedycji/up to nie moze byc oznaczona jako oczelujaca na odbior. Takie zasady ma pp. Ty i listonosze nic na to nie poradza.

Dlaczego zostawiaja na up nie musze tlumaczyc?
@Old_Postman: czyli zasady PP o kant dupy. Dzięki!
Jak możesz powiedz mi jeszcze jak to wygląda z 'transferem' przesyłek między UP skąd biorą, a FUP gdzie ja odbieram/oni zdają. To listonosze sami noszą jak wielbłądy z rana wszystko czy jakieś autko raz dziennie jeździ i rozwozi po FUPach tego, czego z UP głównego nie wezmą (bo za duże, bo za ciężkie, bo torba za mała)?