Wpis z mikrobloga

Wschodnia to kolejny przykład ulicy w ścisłym centrum, która rozpaczliwie woła o rewitalizację. Wiele witryn pamięta jeszcze czasy PRL-u, szereg innych zabitych jest paździerzowymi płytami, podobnie jak okna pięknych niegdyś kamienic. Jak widać, lokalsi (mieszkańcy, artyści, a może streetworkerzy?) nie poddają się tej przytłaczającej rzeczywistości i małymi gestami czynią ją nieco przyjemniejszą w odbiorze.

Zachęcam do obserwowania mojego tagu #miastomeneli.

#lodz #fotografia #mojezdjecie
punkgrrl - Wschodnia to kolejny przykład ulicy w ścisłym centrum, która rozpaczliwie ...

źródło: comment_lDJnQ5RGd3MCoBssYEYCLaRpx8HkSh9R.jpg

Pobierz
  • 15
@fjk8: Zależy co uważasz za "nietypowe i ciekawe". Jeśli kręcą Cię takie klimaty jak w moim tagu, to właściwie wystarczy, że udasz się do centrum miasta (mój ulubiony kwartał Wschodnia-Włókiennicza-Rewolucji-Kilińskiego), chociaż w innych częściach też nietrudno trafić w taką okolicę, stara część Bałut (okolice rynku) i Stare Polesie są bardzo klimatyczne.
@fjk8: Takie miejsca jak to (na uboczu, mało znane) są otwarte dla zwiedzających raczej okazjonalnie, także nie wiem, czy uda ci się trafić. Dość specyficzne masz wymagania, raczej Ci nie pomogę.
  • 0
@fjk8: Młyn albo wiatrak to raczej mało miejskie obiekty :P Może zechcesz odwiedzić Muzeum Książki Artystycznej, można tam zobaczyć cały warsztat drukarski (czasem przy pracy) od etapu produkcji czcionek. Może zainteresuje Cię Dętka, czyli muzeum kanałów i EC1, ale nie wiem, co teraz tam jest dostępne do zwiedzania. W Muzeum Włókiennictwa jest imponująca kolekcja maszyn, z tym że te miejsca nie są na uboczu. W Zduńskiej Woli pod Łodzią jest skansen
@punkgrrl: No i to sa wlasnie miejsca ktore mnie interesuja :) Z tego co sie zorientowalem kanały sa otwarte od maja :( A co to jest EC1? To to muzeum obok starej stacji?
@punkgrrl: Yhm juz sie zorientowalem :) Dzieki :) Masz jeszcze cos w tym stylu?
A z innej beczki jakas knajpka techno? Kiedys bylem w takiej fajnej przy Piotrkowskiej w bramie, z fajna elektroniczna muzyka, siedzialo sie na skrzynkach i paletach