Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem używanego Macbooka Aira mid 2013 13". Waga 1,35kg. Parametry to i5 1,3Ghz, 128GB SSD i 4 GB ram. Parametry jak w telefonie. Boże, ale jak to chodzi. Lepiej od mojego i7 na windzie i 8GB ramu. Nic się nie tnie. Bateria wytrzymuje minimum 10h. Do 12h spokojnie da radę. Wczoraj używałem go w pracy od 8 do 16, a później w domu. W międzyczasie zainstalowałem system, ściągłem 10GB danych, podładowałem przez USB telefon do pełna, filmy w FullHd na Youtubie i cały czas na nim pracowałem. O 19 zostało 14% i 1,30h pracy. Kosmos. Na pokładzie darmowy i najnowszy ElCapitan. Pakiet iWork za free. Podświetlana klawiatura. Do tego myszka Magic Mouse która pełni rolę dodatkowego Touchpada. Obudowa pełne aluminium.

Małe to, lekkie i zgrabne. W połączeniu z iosem jest to świetne narzędzie. Idealnie wszystko współgra. Chyba sobie zaraz zwalę na niego.

A to wszystko za 2300 łącznie. Czyli bez myszki 2100. Jak ktoś znajdzie mi coś podobnego na windzie w tych samych pieniądzach i tak dobrze działające to stawiam dobrą flaszkę. Nikt mi nie powie, że to drogi sprzęt. Czekam na propozycje.

#macbookair #osx #apple #laptopy
  • 16
Jak ktoś znajdzie mi coś podobnego na windzie w tych samych pieniądzach i tak dobrze działające to stawiam dobrą flaszkę. Nikt mi nie powie, że to drogi sprzęt. Czekam na propozycje.


@CyganskiKsiaze:
Znajdziesz elitebooka 840, który należy do wyższej kategorii biznesówek, a teraz kwotę za flaszkę przeznacz na jakiś dom dziecka z dowodem przelewu na mirko.

@Mithrindil: Potwierdzam. Mam i jestem zachwycony, lepszego komputera w życiu nie miałem. Po przejściu z windy nie mam problemów z wywalającymi się programami, nic nie muli, a bateria... miodzio! I ekran pierwsza klasa
@Pustulka: plastikowy, nie tak ładny jak air, 50% cięższy, 50% grubszy, cena nowego wyższa od nowego aira, brak podświetlanej klawiatury. Bateria podobna, ale jakby do aira dołożył 0,5kg baterie (różnica wagi) to air by chodził 24h na aku. Brak OS X, który pod względem komfortu pracy miażdży Windowsa. Dla mnie to nie jest konkurencja.
@Knagov: Mi się wysypał tylko raz i to w dodatku przy uruchamianiu windowsa na parallels ( ͡° ͜ʖ ͡°). Poza tym śmiga idealnie i tak samo – autosave to bajka. Niby kosztuje kupę hajsów, ale to jednak perełka, dzięki której człowiek nie musi się co dzień #!$%@?ć że coś nie działa, coś się nie zapisało, coś się wysypało, itd. Warto.
cena nowego wyższa od nowego aira,


@CyganskiKsiaze: Chyba nie kupowałeś nowego laptopa nie? :P

A to wszystko za 2300 łącznie. Czyli bez myszki 2100. Jak ktoś znajdzie mi coś podobnego na windzie w tych samych pieniądzach i tak dobrze działające to stawiam dobrą flaszkę. Nikt mi nie powie, że to drogi sprzęt. Czekam na propozycje.

brak podświetlanej klawiatury.

Przecież jest...

plastikowy, nie tak ładny jak air, 50% cięższy, 50% grubszy,

Zauważ,
@Pustulka: No i mamy 840-tke który jest grubszy i cięższy, ale bateria trzyma podobnie. Mamy 1040 który ma podobna wagę i grubość ale gorsza baterie. I teraz uwaga. Nowy 1040 kosztuje 4999zl w najtańszej wersji, a Air 4000zl. 25% tańszy. Najtańsza 1040 używka na Allegro to 2500zl. EliteBook 840 w komputroniku kosztuje od 4800 do 8800zl. I to są te drogie sprzęty Apple za które się przepłaca dwa razy tyle co
Nowy 1040 kosztuje 4999zl w najtańszej wersji, a Air 4000zl. 25% tańszy. Najtańsza 1040 używka na Allegro to 2500zl. EliteBook 840 w komputroniku kosztuje od 4800 do 8800zl. I to są te drogie sprzęty Apple za które się przepłaca dwa razy tyle co niektórzy uważają?


@CyganskiKsiaze: Zdajesz sobie sprawę, że cały czas mówimy o używanych laptopach i odnosimy się do tezy wpisu. Cena nowych jest wyższa, bo rywalizują na rynku o
@CyganskiKsiaze: siemasz ! mialem maca z połowy 2010 roku, bylem drugim właścicielem, 4gb ram c2d 2,6 bodajże, wsadziłem tam ssd, teraz ma go moj rozowy, ma prawie 5 lat a jakością wykonania przebija wszystkie komputery w okolicy, siostra ma Asusa, wiadome- bo nowy, #!$%@? sie juz kabel od ładowarki, zawiasy maja 1cm luzy, bateria trzyma jakas godzine gdzie w Macu 5h spokojnie, brawo ze wybrałeś sprzet od appla !