Wpis z mikrobloga

@nama: to jest porównanie tego samego psa z futrem czyli berna i bez futra czyli DSPP co dobrze pokazuje ile z ogólnego wrażenia wielkości berneńczyka robi to właśnie futro.

Gx
  • Odpowiedz
@Gixaar: Mówienie, że DSPP to berneńczyk z krótką sierścią jest mało profesjonalne :D

Są to dwie odrębne rasy. Owszem, dawno dawno temu berneńczyki były wykorzystywane do odtworzenia rasy oraz ulepszenia pewnych cech (zwłaszcza charakteru), jednak różni je znacznie więcej niż długość sierści (odsyłam do wzorca i historii obu ras). Znawcy rasy raczej by powiedzieli, że DSPP ma więcej wspólnego z rottweilerami czy mastifami niż bernolami.

Jako ciekawostka: bardzo rzadko zdarzają
  • Odpowiedz
@nama: Sorry ale nie. Sam porównaj wzorce.
Z dobrze widocznych to właśnie sierść, z pozostałych to oprócz nie tak znowu dużych różnic łba, jakie jeszcze? bo nie widzę ani w opisie, ani w realu.

"DSPP ma więcej wspólnego z rottweilerami czy mastifami niż bernolami"

Bez jaj. Wszystkie molosy mają sporo wspólnego, bo pochodzą od psów legionowych ale żeby szwajcar miał bliżej do rotka niż
  • Odpowiedz
  • 0
@Gixaar: widziałeś kiedyś w ogóle dspp na żywo? Albo na żywo dspp obok bernola? Przecież różnice jest kolosalna! Mam wrażenie że prowadzę dyskusję z kimś co obie rasy widział tylko w formie .JPG oraz kto przyjął założona przez siebie tezę i niespecjalnie mam ochotę kopać się z koniem. A jak nie widzisz podstawowych różnic i każdy pies w tricolorze jest dla Ciebie berneńczykiem tylko z krótką sierścią/długą sierścią/ małym /
  • Odpowiedz
@nama: DSPP i berny widziałem na żywo na jakiś kilkudziesięciu wystawach w Polsce i za granicą. Miałem kiedyś berna z tytułem intera, teraz mam zwykłego berna. A Ty naprawdę przeczytaj oba wzorce bo opisowo to poza wyjątkami wspomnianymi przeze mnie tam są tylko zdania pozamieniane.

Gx
  • Odpowiedz