Wpis z mikrobloga

Kamdzie, mirkokoksy i ogólnie mirki na siłowni. Zapraszam do dyskusji o zapachach na siłowni ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Otóż, miałem dzisiaj sytuacje która wprawiła mnie w mocną konsternację. Lecę sobie na siłowni, mocno #!$%@? ciężar, więc nie powiem byłem mocno spocony (do tego jestem na delikatnej ketozie, więc każdy wie że pot wali wtedy bardziej). Wracam potem do szatni, i jeden gość z sali mówi że wali odemnie (tak jak znajomy znajomemu, a nie na zasadzie jakiejś obrazy, więc no offence). I tutaj nadeszła konsternacja
-Ubrania świeże na trening, więc odpada
-Prysznic rano wzięty, więc również odpada
Więc jedyną opcją była kwestia potu po treningu.
Nie mam zamiaru im uniemilać siłowni, więc po prostu zacznę korzystać z antyperspirantu przed treningiem. Tylko że imo, na siłownie się przychodzi #!$%@?ć ciężarami, a nie wąchać innych, tym bardziej że każdy na salce się poci, a im cięższy trening tym bardziej i to jest naturalnie i dobrze świadczy o treningu (no, w pewnym sensie).
I teraz zapraszam do dyskusji. Przewrażliwienie ludzi na salce, czy ja mam złe myślenie? I ogólnie jak wy to widzicie?
#mikrokoksy #silownia #kiciochpyta
  • 23
  • Odpowiedz
@ludi889: Jeszcze żeby ludzie śmierdzieli tylko potem. Szczerze wątpię że od ketozy śmierdzi się po prostu gównem, a są i tacy goście u mnie na siłowni, zawsze w tych samych ciuchach. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
zacznę korzystać z antyperspirantu przed treningiem


@ludi889: To nie korzystasz? Serio? Dla mnie naturalnym jest, że nawet przed porannym treningiem na siłowni biorę trening, używam antyperspirantu i ćwiczę w bawełnianych ciuchach.

Tylko że imo, na siłownie się przychodzi #!$%@?ć ciężarami, a nie wąchać
  • Odpowiedz
@rdza: Serio, nie korzystam. Z tego co wiem korzystanie z antyperspirantu PRZED treningiem niekorzystnie wpływa na gruczoły potowe i ogólny stan skóry. Do tego ćwiczę w przewiewnych ciuchach. Po treningu jak najbardziej można, ale zawsze i tak leci się pod prysznic. Co do kwestii zapachu potu, racja. Tylko też ciężko samemu siebie wyczuć.
  • Odpowiedz
@tomszczyk: Szczerze mówiąc nigdy nie przywiązywałem wagi do niczyjego zapachu, nawet koksów, bo byłem skupiony na moich ciężarach i sztandze. Dopiero dzisiaj zacząłem się nad tym zastanawiać
  • Odpowiedz
Z tego co wiem korzystanie z antyperspirantu PRZED treningiem niekorzystnie wpływa na gruczoły potowe i ogólny stan skóry.


@ludi889: Używam ałunu (rodzaj minerału) i nie zauważyłam nic niepokojącego. Poza tym, pocisz się całym ciałem, a to w pachwinach masz gruczoły których pot jest najintensywniejszy w zapachu.
  • Odpowiedz
@rdza: Powiem szczerze, pierwszy raz słyszę o tym ałunie. Mówię głównie o pospolitych antyperspirantach. Nie zmienia to faktu, że gruczoły potowe masz na całym ciele
  • Odpowiedz
Ale chodzi mi czysto o kwestie zapachu potu.


@ludi889: pot niektórych ludzi po prostu nieziemsko śmierdzi. I nie mam na myśli nadpsutego potu hodowanego na cielsku przez dłuższy czas, tylko specyficzny smrodek pojawiający się od razu po spoceniu. Na siłowni mnie również nieraz dusi od zapachu niektórych mężczyzn. Nie wiem, może to hormony, może kwestie metaboliczne?
  • Odpowiedz
@mala_rybka ćwiczę spory czas. Na tej siłowni od pół roku, wcześniej długo ze znajomymi na lokalnej siłowni, sporadycznie pojedyncze treningi na innych siłowniach. Dopiero dzisiaj usłyszałem taki komentarz
  • Odpowiedz
@ludi889: a może po prostu zjadłeś coś innego, niż zwykle i pokarm zmienił nieco zapach Twojego potu? Może tylko temu panu Twój zapach tak przeszkadza? Pot różnych ludzi pachnie inaczej, na tej samej zasadzie inne rzeczy różnym ludziom śmierdzą. Ogólnie to bym się nie przejmowała. Jeśli jesteś czysty i zadbany to przecież nie ma w tym Twojej winy.
  • Odpowiedz
@tomszczyk: Kontrola zwieracza jest ćwiczeniem domyślnym dla mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@mala_rybka: Usłyszałem "mam prośbę ze znajomymi". Pokarm normalny, tylko mało węgli, więc mówię że możliwe że to od delikatnej ketozy. Powiem szczerze że mnie delikatnie wmurowało i zrobiło mi się trochę głupio, bo od 2-3 lat pierwszy raz mi ktoś zwrócił taką uwagę. Nie żebym się specjalnie przejmował, ale trochę głupio się
  • Odpowiedz
@ludi889 może spróbuj pić napar z szałwi lekarskiej na dwie-trzy godziny przed treningiem? Ałun to też dobry sposób, naturalny antyperspirant - mój dzadek się nim bejcował jak szedł wyrywać jeszcze młodą i piękną babcię ( ͡º ͜ʖ͡º).
  • Odpowiedz
@rdza:
Ałun to aluminium, syf straszny, a pięknie się wchłania przez skórę pod pachą i w pachwinie.
Może powodować nawet raka sutka.
Lepszym rozwiązaniem jest oliwa z oliwek z dowolnym olejkiem wonnym.
Im bardziej się pocisz, tym lepiej pachniesz.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz