Wpis z mikrobloga

@l0tka22: Daj nam biedakom jezdzic na gazie. Ty kup sobie prawilnego , prestizowego , dynamicznego i oszczednego (hehe...) 15 letniego diesla w ~5 metrowym aucie aspirujacym do klasy premium. Przeciez to nie moze sie nie udac. ( )
  • Odpowiedz
@bigger: Na leczenie to u ciebie jest już chyba za późno. Napiszę Ci prosto i krótko. Nie chcę kupować nowego bądź kilkuletniego auta ze względu na jego problematykę. Jestem zwolennikiem starszych aut i takie chcę teraz kupić. Diesla który nie ma DPF'a klap wirowych i jest jeszcze na pompie wtryskowej. A wszystko po to żeby jeździć ekonomicznie, zaznaczam jeździć a nie stać u gazownika. Auto ma prawie 5 m no
  • Odpowiedz
@Lukassz: @l0tka22: Mam bmw z tym silnikiem 2.0 136km od 2008r i jedyne co to padł moduł od sterowania pompy wtryskowej - koszt naprawy 50zł. Równoległy silnik 3.0d jest uważany za jeden z najlepszych silników diesla dlatego nie rozumiem jak jego brak który jest krótszy o 2 cylindry jest "kiepskim silnikiem". Podasz jakieś argumenty Lukassz ?
  • Odpowiedz
@Lukassz: mówimy o silniku czy o układnie wtryskowym. Zastanów się. Poza tym VP44 to argument za ponieważ jeździ w wielu innych popularnych autach i nie ma problemów z dostępnością części, ceną, oraz warsztaty to chętnie naprawiają. O ile się psuje a psuje się wtedy jak ktoś naleje paliwko z koparki albo od kolegi który jeździ na tirze
  • Odpowiedz
@jakistamnick: tylko właśnie ten układ wtryskowy diametralnie rozni obydwa motory. Chcesz to mysl, ze te silniki maja cos wspólnego, no ale tak nie jest.

dla mnie VP44 to nie jest w zadnym stopniu zaleta - kultura pracy marna, osiagi niewiele lepsze. Jak juz ma chodzic jak traktor to niech to będzie pancerne jak stare 1.9 tdi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lukassz: Układ wtryskowy różni. Racja i to znacząco. Ale

gówniany VP44, pękający wał korbowy, ale to już rzadziej.


Ale co to są za argumenty. Gdzie jest do tego pokrycie ? Równie dobrze można napisać że m57 miał problemy z wtryskami czy klapami wirowymi. Jeżdżę takim autem od 8 lat zrobiłem nim kupę kilometrów i jakoś nie mam problemów.
  • Odpowiedz
no to dobrze trafiłeś najwidoczniej, VP44 sie #!$%@? w każdym aucie - i w oplu, i w bmw i w reszcie marek, w ktorych byly montowane. Starsze VP37 było o wiele wytrzymalsze. Na pękające wały też był szał swego czasu. Może zostało to wyeliminowane po jakumś czasie, ale nie jest to nic zachęcającego do zakupu.
  • Odpowiedz
@damian_co_dalej: to nie są konkretne argumenty. Równie dobrze mogę napisać że każdy Damian jest garbaty. Zero pokrycia w rzeczywistości.
Po jaką cholerę mam ci podawać auta i rodzaje instalacji jak ty nawet w takich samochodach zapewne nie siedziałeś. Ale ok coś tam napiszę.
Astra H 2.0T 170km silnik brał olej na potęgę, nie opłacało się remontować -> nowy silnik od auta bez gazu -> wieksza moc większa przyjemność z jazdy
  • Odpowiedz
@Lukassz: TAK ! zgadza się pompa VP44 to najsłabsza część tego auta. Nie mniej jednak jeżeli ktoś tankuje na stacji a nie z konewki nie będzie miał z tym problemów. Nigdy nie spotkałem się z poważną awarią tego auta. Wymieniałem jedynie silnik w wersji 150konnej (320d) po tym jak klapa wirowa wpadła do komory spalania i zrobiła spustoszenie. Co do "pękających wałów" - pierwsze słyszę. Serio. A miałem do czynienia
  • Odpowiedz
@jakistamnick: tak czy siak - nie chce demonizować M47, ale to jest serio kiepski wybór w tym aucie, w palecie silników jest dużo o wiele lepszych motorów. M47 nie robi szału ani kosztami utrzymania, ani osiągami. A mistrzem ekonomii też raczej nie będzie bo silnik jest słaby, a buda bardzo ciężka.
  • Odpowiedz
@Lukassz: Zapytam się tylko czy jeździłeś kiedyś takim samochodem ? Bo ja jeżdżę od dawna i jeździłem również innymi. Bo e46 2.0 tymi 136 i 150km, TDS 2.5, 3.0 z e60 231, 2,5 177km z e61 i swoje zaobserwowałem. Nie jest bardziej awaryjny od swoich braci, napewno ekonomiczniejszy natomiast to wszystko kosztem mocy
  • Odpowiedz
@Lukassz: :) Dużo masz do powiedzenia jak na kogoś kto nawet nie jechał o użytkowanie nie wspomnę. Też wolę benzynę (nie każdą oczywiście). Wszystko ma swoje wady i zalety.
@l0tka22: a co do auta to mogę polecić. Tylko czy da się znaleźć w kraju zadbany egzemplarz tego nie jestem pewny, bezie ciężko bo nie ma tych aut tak dużo. Jak masz trochę więcej $ i pogodzisz się z
  • Odpowiedz