Wpis z mikrobloga

Mirki! Jaki polecacie program do planowania/aranżacji wnętrz? Rok temu sobie po rozplanowałem wnętrze mieszkania używając Sweet Home 3D i wyszło mi to całkiem nieźle, wymiary i ogólnie rozmieszczenie rzeczy ale chciałbym pójść w coś bardziej profesjonalnego bo to był dosyć prosty program, gotowe grafiki i no nie szło w nim poszaleć. Za 2-4 miesiące będe robił remont generalny piwnicy oraz garażu i myślałem czy sobie nie zaprojektować tego jakoś ;)

Co polecacie z takich programów? Kompletnie sie na tym nie znam ale chciałbym pójść w tym kierunku z tym bo nawet mnie to ciągnie. Blenderem takie rzeczy pewnie idzie ale długo mi to zajmie zaprojektowanie takiej piwnicy 50m2, 4 pomieszczenia?

#aranzacjawnetrz #grafika #grafika3d #grafikakomputerowa #komputery #kicio
  • 9
  • Odpowiedz
@ibeafraidi: nauka takich programów do grafiki 3d z prawdziwego zdarzenia jak 3ds, Maya, Blender, Cinema4d jest czasochlonna.
Plus jeszcze nauka renderingu.

Samo zrobienie itd kilka(dziesiąt) godzin?
A nauka samego softu..
Powiem tak: dużo.
Tak z kilka miesięcy.
Ale warto ;). Bo jak już się nauczysz, to możesz zrobić co tylko chcesz.

A. Obczaj FluidDesigner. Oparty na Blenderze program do archiviza. Na filmikach wygląda łatwo.
  • Odpowiedz
@ibeafraidi: ArchiCAD jest prostszy od Autocada, na wersji trial zaprojektowałam nam łazienkę, mąż liczył ja rysowałam. Łącznie z dokładnym wymierzeniem ilości kafli. Polecam. Sketchup moim zdaniem jest trudniejszy :)
  • Odpowiedz