Wpis z mikrobloga

#java #dobrepraktyki #lombok
Czy nieużywane metody wpływają na wydajność programu? Chcę mieć np. dostęp do wszystkich składowych w klasie, więc używam do tego Lomboka. Jednak gdy dam adnotacje @Data to tworzy mi automatycznie też np. toString(), hashCode() itp.
Lepiej tworzyć same gettery i settery (za pomocą @Setter/@Getter) skoro nie używam innych metod czy dać @Data przed klasą?
  • 6
  • Odpowiedz
@Patres: kiedyś miałem problem z lombokiem i springiem, kiedy robilem relacje dwukierunkowe to lombok tworzył mi metodę toString() przez co występowały jakieś problemy z parsowaniem ich do jsona, gdy używałem rest controllerow
nie wiem z czego to wynikalo ale pomogła zamiana na adnotacje getter i setter zamiast data
  • Odpowiedz
Czy nieużywane metody wpływają na wydajność programu?


@Patres: Wszystko ma wpływ na wydajność programu. Ale nie ma to aż takiego wpływu byś się tym musiał przejmować.
  • Odpowiedz
@Patres: Dam Ci dobrą radę - wybór odpowiedniego algorytmu, struktury danych, abstrakcji czy ograniczenie powtarzania operacji są tysiąc razy ważniejsze niż takie drobiazgi.
  • Odpowiedz
@NiePanikuj: Adnotacja ToString ma opcję exclude, gdzie przekazujesz czego ma nie brać pod uwagę. Oczywiście możesz to dorzucić obok Data i ToString nadpisze ten domyślny ToString z Data.

Moim zdaniem na wydajność nie ma wpływu, co najwyżej zwiększy się nieco waga skompilowanych plików.

@Ginden Jasne, że takie rzeczy są tysiąc razy ważniejsze, ale chyba dobrze, że @Patres pyta i przywiązuje wagę do szczegółów :)
  • Odpowiedz