Wpis z mikrobloga

Elo mireczki, z robieniem pizzy jest tak, że każda następna musi smakować inaczej:) Tym razem, ciasto zrobione z mąki żytniej i dużej ilości zdrowej kurkumy. Góra? Pizza di parma... mozzarella, pomidory koktajlowe, szynka parmenska, sos pomidorowy, rukola... dla smaku posypane orzechami wloskimi i polane miodowym octem balsamicznym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najważniejszy hint jak upiec dobre ciacho to pieczenie na blaszce do pizzy 7 min na dnie piekarnika (cieplo dolnej grzalki przechodzi przez blaszke do spodu pizzy) potem 7min na samej górze tak aby wyparowała cała woda, wszystko się zapiekło. Oczywiście gaz pełna piz**. Smacznego mirki! #gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem
castor_troi - Elo mireczki, z robieniem pizzy jest tak, że każda następna musi smakow...

źródło: comment_Iv8t6KpKPVAGNyVWiK4PNd3SXiz5LQBQ.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@anonim1133: Nie powiem, że nie:) Ja wiem, że u mnie najlepsze spieczenie spodu uzyskuje albo zauwając pizze z łopaty na rozgrzany kamień, albo zrzucając na wstępne pieczenie na dno piekarnika.
  • Odpowiedz
@castor_troi: jak się jakiś spec od pizzy zaraz obudzi i zobaczy że pieczesz pizze 14min, a nie prawilne i oficjalne 5 min 43 sekundy, to życia nie będziesz miał. Wystalkujo i obrażo !
  • Odpowiedz
@ladzik: ale powaga, na dnie piekarnika to gora sie nie przypieka, tylko spód. Poźniej górna półka i po zawodach. Jak pisałem wcześniej, polowe tego czasu styka jak z łopaty zsune pizze na gorący kamień:)
  • Odpowiedz