Wpis z mikrobloga

@cult_of_luna: Na jednej osi powinny znajdować się opony takie same tj o podobnym bieżniku (może być delikatny odstęp) marce i modelu, w odpowiednim kierunku. Lewa na lewą, prawa na prawą. W innym przypadku Policmajster w razie kontroli co będzie się czepial to zabierze DR :)
opona poniżej też nie jest kierunkowa a zwykła asymetryczna...


@SpalaczBenzyny: chcesz przez to powiedzieć że taką oponę jak na zdjęciu pokazałeś można założyć na lewe i na prawe koło i ta na lewym będzie miała niebieski pasek dajmy na to od wewnątrz osi a ta na prawym od zewnątrz? bo ja już zgłupiałem do reszty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@SpalaczBenzyny: ok, doczytałem w międzyczasie ze tak faktycznie można założyć. Opony w tej becie ze zdjęcia mają gruby rowek od wewnątrz ale wyglądają asymetrycznie względem siebie :) czyli tak jak te na moich zdjęciach. Przyznaję bez bicia że strasznie nielogiczne to dla mnie i że nie miałem pojęcia że tak to działa :)

Dzięki za pomoc!
@SpalaczBenzyny: 2 lata temu kupowałem komplet używek zimowych i nie miałem takiego problemu, komplet to komplet :) i one rzeczywiście kierunkowe były. Luknę jeszcze jutro w piwnicy moje letnie jak to wygląda, ale uspokoiłeś mnie + wyczytałem na forum BMW (ale opony nie do BMW żeby nie było) że:

Aby bieznik wygladal po obu stronach tak samo (i obracal sie w ta sama strone), musialyby to byc opony jednoczesnie kierunkowe i