Wpis z mikrobloga

Właśnie obejrzałem Wiadomość TVPropagandowej, a tam jakaś inna rzeczywistość.
Wyszło, że za wszystko odpowiada poprzednia władza, a obecna stara się naprawić problem i współpracuje z Komisją Wenecką jak z ekspertami, u których zaciągnęli opinię.
Za brak ugody prowadzący wiadomości oskarżają głównie opozycję, bo ona nie chce się dogadać.
A później materiał o tym, że KOD grozi rozlewem krwi na ulicach i drugim Majdanem.

Jakiś absurd. (_ )

#tvp #trybunalkonstytucyjny #neuropa
  • 23
@JestemPsem: Ktoś z kasą powinien tuż przed emisją dziennika telewizyjnego wykupić reklamę ostrzegającą przed nadchodzącym programem. I informująca, żeby myśleć cztery razy na tym programie.
ale czy o takich rzeczach, manipulacjach itd pisałeś za czasów, gdy u władzy było PO


@khaotic: tak, chociażby w przypadku prywatyzacji OFE, ochronie Sławomira Nowaka, niegospodarności spółek potworzonych na 2012, wprowadzeniu ACTA i nierzetelności przedstawiania niektórych informacji. Ale naprawdę, to co się obecnie dzieje, to jakieś apogeum, jak w Korei Północnej.

serio tak powiedzieli? "Drugi Majdan"?


@OldFuckinPyroRex: Chodzi o ten wywiad.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Majdan-w-Warszawie-Grzegorz-Schetyna-brak-rozwiazania-sporu-o-TK-wyprowadzi-nas-na-ulice,wid,18208012,wiadomosc.html?ticaid=116a25&_ticrsn=3

"Jeżeli nie znajdziemy rozwiązania tego konfliktu, to wszystko
"Jeżeli nie znajdziemy rozwiązania tego konfliktu, to wszystko będzie nas prowadzić na ulice. A jeśli przeniesiemy wszystkie aktywności na ulicę, to będziemy mogli powiedzieć o Majdanie w Warszawie, ale to ostatni etap."


@JestemPsem: no i mądrze pisze - do rewolty nie dojdzie, bo tak sobie wymyśli ktoś, tylko dlatego że ileś set tysięcy osób postanowi nie czekać, aż "rząd" zniszczy ten kraj do reszty.
@JestemPsem: niech ktoś coś zrobi jakiś tag, gdzie będzie przekazywał, co dzieje się w TVP, ja od tygodni nie jestem w stanie oglądać, bo raka dostaję. Co prawda TVN24 też nie wytrzymuję, ale oglądam TVN24 BiŚ i to jestem w stanie znieść, no chyba, że jakiś wywiad jest.

To jest naprawdę niebywałe, jak szybko przejęliśmy rosyjskie standardy, jeśli chodzi o media publiczne
@JestemPsem: najbardziej nie rozumiem tego argumentu "bo opozycja nie chce się dogadać". A w czym tu się dogadywać, w stosowaniu prawa? Prawo mówi jasno jak ma być, nie można się trochę stosować, trochę pójść na kompromis.
@JestemPsem: Czy to nie petru stwierdził że pora na mniej pokojowe demonstracje jeśli pis nie ustąpi? To są słowa tego kretyna który sam siebie mianował liderem opozycji i wystąpił do ludzi z orędziem a'la prezydent. Jak małym trzeba być i miernym.... Większym absurdem jest właśnie to że urzędnicza mafia broni demokracji, i nie jestem miłośnikiem pisiorów, ozjasza ani kukiza, ale nie potrzebuję tego żeby wiedzieć że ten cały kod konkretne szambo
@JestemPsem: Nie dość że jestem świadom, to wyobraź sobie że się tym coś tam interesuję. "Blokada" trybunału to reakcja na przepchniętą w ostatkach rządów po ustawę której założeniem było zawłaszczenie organu pozwalającego paraliżować pracę większościowego rządu. I nie oszukujmy się, tak jest. Trybunał jest upolityczniony, był i będzie, to co robi pis to czysta kalkulacja polityczna.

Jest naprawdę więcej dość poważnych problemów. Bolek wypływa w dniu w którym do mediów trafia
"Blokada" trybunału to reakcja na przepchniętą w ostatkach rządów po ustawę której założeniem było zawłaszczenie organu


@K6_punktow_obledu: Ustawę uznaną przez Trybunał za niekostytucyjną

pozwalającego paraliżować pracę większościowego rządu


@K6_punktow_obledu: To tylko teoria i snucie domysłów.

Trybunał jest upolityczniony, był i będzie


@K6_punktow_obledu: Nie przypominam sobie, żeby przez 8 lat rządów PO PiS mówiło, że Trybunał jest upolityczniony. Wskaż mi proszę, którzy z sędziów są tak "upolitycznieni"?

więcej dość poważnych
@JestemPsem:

Ale się wznieciłeś, ło geeza.

Teoria i snucie domysłów? Proszę cię, czemu nie przepchnęli tej ustawy kiedy mięli pewne sondaże, tylko pod koniec kadencji, i wypchali trybunał swoimi ludźmi.

Oficerów jest ponad 20tu, tak ludzie umierają, dziwne tylko że kręgosłup polskiej armii trzeszczy w tych "przypadkach". Ta sytuacja jest bez precedensu we współczesnej historii (w czasach pokoju), i w ogóle się tego nie nagłaśnia.

Owszem to również są fanatycy religijni,
Tak po szczerości, po co ci ten trybunał skoro masz dziennik ustaw, konstytucję i sejmowe czytania.


@K6_punktow_obledu: serio pytasz?

Ale zanim znowu się zapieklisz, to przyznam że trzeba jednak komuś za to płacić bo gdybyś miał konstytucję napisaną dla wszystkich ludzi, nie tylko dla tych którzy w tym ogólnikowym bełkocie potrafią znaleźć furtkę, to nie potrzebowałbyś grona słupów do orzeczenia czegoś co może orzec przeciętny Nowak.


@K6_punktow_obledu: a jak będzie
@OldFuckinPyroRex:Odnoszę się do samego trybunału, nie sędziów, komorników, nie wpieraj mi czegoś czego nie napisałem. Dobrze zgadłeś, wykształcenie techniczne, ale wytłumacz proszę laikowi, czemu prawo musi być wyrzygane na ten papier w sposób nieprzystępny dla przeciętnego wiejskiego głupka, bo ja jak to czytam to to rozumiem, ale biedni ludzie co nie wiedzą gdzie jest zbuczyn już nie bardzo.
ja jak to czytam to to rozumiem,


@K6_punktow_obledu: tak ci się wydaje... ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

...ale jeżeli wiesz co jest co w naszym prawie, to wyjaśnij jak rozumiesz np. ten przepis:

Art. 5. Nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze

społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia

społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest