Wpis z mikrobloga

Jak dziala Lighting Network

Bitcoin w obecnej formie się nie skaluje.Każda transakcja jest przechowywana i jest integralną częścią całej sieci. Trwa dyskusja nad przyszłą formą bitcoina i wiele osób uważa, że sieć nie jest wystarczająco wydajna i potrzebujemy drastycznych zmian w wielkości bloku oraz sposobie potwierdzania transakcji, aby możliwym było używanie go w zyciu codziennym. Lightning Network jest jedną z najbardziej interesujących propozycji.

#coinformacje wszystko o kryptowalutach

#bitcoin #kryptowaluty #sieci #programowanie
  • 12
@mab122: cicho ;) zostaw chłopaka, wszystko ma swój cel. Zmusiłem się do wejścia na stronę po drugiej przerwie mimo obawy, że jakaś banksterska reklamka wypali mi oczy :)
I słuchaj tu jaki jest podprogowy przekaz:
Bitcoin to niewypał bo nie skaluje się. Stwierdzone w ten sposób, że nie ma rozwiązania.
Ale nie w zasadzie jest rozwiązanie bardzo ciekawe LN.
Opis LN sugeruje, że tylko głupek ściąga i przetrzymuje cały blockchain na
o koncepcji lighing network. Zdecydowana wiekszosc uzytkownikow nie zna sie na programowaniu a podane w takiej formie informacje daje ogolny zarys imo


@zawszespoko: ten opis kompletnie nic nie mówi na temat LN osobom takim jak ja.
Ty wybrałeś ten temat z powodu, który podałem wyżej.

@McGravier poruszył ten argument ale nie wspomniał, że LN jest kanałem tylko do mikro płatności i jako tako dla całej sieci nie jest żadnym zagrożeniem.

Żeby
@McGravier poruszył ten argument ale nie wspomniał, że LN jest kanałem tylko do mikro płatności


@pawlo74: Bo nie jest. Z użyciem Lightning można wykonywać również duże transakcje. Rzecz w tym, że LN wymaga pewnych poświęceń - które w mikropłatnościach są jak najbardziej akceptowalne. Co nie jest dla mnie akceptowalne, to sytuacja w której jestem zmuszony do użycia lightning ze względu na wysokie opłaty transakcji bezpośrednio w blockchainie. Nie mając alternetywy, jestem
Natomiast, Huby będą regulowane prawnie, więc pewnie będą domagać się ode mnie skanów dowodu, miejsca zamieszkania i Bóg raczy wiedzieć czego jeszcze. Ponadto jeśli Hub wysiądzie/odmówi współpracy (bo tak, jesteś hi-risk, wal się, do widzenia, nie chcemy cię tu), można w skrajnym wypadku czekać miesiącami na automatyczny zwrot kasy.


@McGravier: ok bardzo ciekawy argument. Ja jak i cała reszta świata będziemy z zainteresowaniem obserwować rozwój LN i kierunek w jakim to
Ja jak i cała reszta świata będziemy z zainteresowaniem obserwować rozwój LN i kierunek w jakim to pójdzie i zapewniam Cię, że jeżeli zauważę coś niepokojącego będę pierwszy bił na alarm.


@pawlo74: Doskonale, takie podejście jest bardzo zdrowe.

To nasuwa mi podejście ludzi, którzy kompletnie nic nie wiedzą o bitcoinie i nawet nie chcą dać mu szansy i spróbować czy będzie on rozwiązaniem na problemy tego świata. Z góry zakładają, że
Doskonale, takie podejście jest bardzo zdrowe.


@McGravier: ciężko już nadążyć co jest zdrowe a co nie :D Nie możemy swoich ocen opierać na domniemaniach. Nie ma jeszcze nic co dowodziłoby, że LN jest złym rozwiązaniem. Przecież o to chodzi w bitcoinie, wszystko jest transparentne a my mamy kontrolę nad naszymi pieniędzmi i zawsze możemy je przenieść gdzie nam się podoba.
Nie możesz robić jak policjant i działać prewencyjnie bo wydaje ci
@zawszespoko: i tak idziesz do przodu ze swoimi komentarzami, albo do tyłu zależy jak do tego podejść. Już nie dodajesz zdjęcia gościa w aluminiowej czapce na głowie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) To bardzo tu pasuje i podpinam to. Prawda sama siebie broni i jeżeli naprawdę coś ze mną nie tak to po co się mną przejmujesz? Przecież wszyscy będą to widzieć, wszyscy mnie zignorują, oleją itp. :)