Wpis z mikrobloga

Witajcie, drogie mirki!
Od kilku miesięcy pracuję nad projektem, który ochrzciłem mianem Wielkiej Kolekcji Past Wykopowych. Zbieram pasty, redaguję je (dodając polskie znaki diakrytyczne, poprawiając interpunkcję oraz usuwając powtórzenia), a potem kataloguję. Obecnie zgromadziłem 660 past, przydzielonych do 19 tematycznych grup.
Potrzebuję jednak Waszej pomocy. Dobrych past nigdy za wiele, a na pewno umknęło mi wiele wartościowych opowieści tworzonych przez innych mirków - jeśli zatem macie dostęp do past, screenshotów nitek, dłuższych opowiadań czy nawet książek np. historia transwestyty Majki), to byłbym wdzięczny gdybyście zapostowali je w tym temacie. Wspólnymi siłami możemy stworzyć pełniejszą i pieniężniejszą kolekcję, która zapewni tony inby mirkom-czytelnikom w polskich piwnicach.

Stan projektu na chwilę obecną:

Bieda umysłowa - czyli polskie #!$%@? #!$%@? śmiecie: 112 past
Celebryci - jakie życie taki rap: 65 past, ~130 stron
Creepypasty: 24 pasty, ~50 stron
Dziadziuś (Filemon): ~37 stron
Fantasy (opowieść o runicznym ostrzu i goblinie Pagrenie): 12 rozdziałów, ~27 stron
Harry Potter: 29 past, ~43 strony
Majka (historia transwestyty): 88 stron
Mózg mi rapuje (losowość, brak realizmu): 80 past
Papierz taki losowy: 35 past, ~41 stron
Plaże i konie - kobiety to #!$%@?: 23 pasty, ~24 strony
Przegryw - #!$%@? nie wybiera: 105 past
Rewir: wersja 4, z dnia 23 stycznia 2016. 113 rozdziałów, 218 stron
Ruchanie: 68 past
Skazani za #!$%@?: 162 strony
Sranie: 26 past, ~34 strony
Strażnicy: wersja oryginalna i w żaden sposób nie poprawiana. 219 stron
Szą (o czanach): 18 past, ~49 stron
Wszystko zostaje w rodzinie (sytuacje rodzinne): 39 past, ~33 strony
Wygryw - czuje dobrze człowiek: 30 past, ~42 strony

Czego potrzebuję żeby dokończyć ten projekt?

1. Wincyj past. 660 to bardzo dużo, ale nigdy za wiele - dlatego liczę na Was, kochane mirki. Jeśli coś macie, to podzielcie się tym, a ja w zamian dostarczę Wam wszystkim ładne rzeczy.
2. Powiedzcie, czy wolelibyście dostać do łapek wszystkie 19 "książek" na raz, czy żebym publikował je jedną po drugiej, gdy tylko zakończę proces redakcyjny jednej z nich?
3. Potrzebne będą ładne okładki dla każdej z ksiąg serii. Myślałem nad czymś w stylu Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela, z jakimiś ładnymi zdjęciami, a najlepiej obrazkami w centrum, które reprezentowałyby zawartość danej książki. Jeśli natkniecie się na coś ciekawego albo, być może, znalazłyby się jakieś chętne do pomocy grafanony, to byłoby świetnie. Jeśli nie, to też sobie chyba jakoś poradzę, ale potrwa to dłużej.

#pasta #heheszki #wielkakolekcjapastwykopowych
  • 67