Wpis z mikrobloga

@SynuZMagazynu: och proszę cię, gdyby TK miał się stosować do ustawy gwałcą... tzn. naprawczej, #!$%@?łby logikę.
1. Wydałby wyrok orzekając na podstawie niekonstytucyjnej ustawy, więc wyrok byłby nieważny.
2. Parlament mógłby ustanowić absurdy w ustawie uniemożliwiające sądzenie, a TK nie mógłby tego uchylić - więc akt niższego rzędu (ustawa) uchylałby akt wyższego rzędu (Konstytucję)

Śmieszne są te zabiegi propagandowe mające na celu podważenie autorytetu Komisji Weneckiej. Jako narzędzie krajowe są mało
@CrtZ: ahaha, niekonstytucyjna ustawa? Dla was towarzysze wszystko co uchwali PiS jest niekonstytucyjne, to módl się do ozyrysa aby parlament nie ustanawiał absurdów, a jak komisja wenecka popiera niedemokratyczne rozłożenie sił w TK to w tym momencie jest niewiarygodna i pochwala tą żałosną, łatwo dostrzegalną dyktaturkę xd
@SynuZMagazynu: Wolałbym, żebyś nie zwracał się do mnie per towarzysz, bo rodzi to niemiłe skojarzenia z np. posłem Piotrowiczem.

1. Jakbyś czytał co czasem piszę, to wiedziałbyś, że pewne pomysły PIS popieram, np. zmiany w PIP, zmiany w KK (większa elastyczność kar), pewne zmiany w Ministerstwie Infrastruktury, trochę by tego było. Więc mówienie, że wszystko chcę uznać za niekonstytucyjne jest bzdurą.

2. "módl się do ozyrysa aby parlament nie ustanawiał absurdów"
@CrtZ: dobra, przepraszam za towarzysza, po prostu mówisz w tym poście tak jak "towarzysze" i mnie to zmyliło, skoro sądy mają być obiektywne to lepiej jednak niech zlikwidują ten TK bo taka ilość ludzi powiązanych z obecną opozycją to kpina, może jeszcze mi tutaj jakiś referat napisz aby zamydlić oczy, mi wystarczy, że TK mówi w takim samym tonie co skompromitowani platformersi którzy powinni być ulokowani po więzieniach, a "kabotyni" na
@SynuZMagazynu: To nawet nie ma co podniecać się tą komisją wenecką - medal od Komorowskiego skreśla Suchocką całkowicie. Trzeba było uważać od kogo przyjmowało się takie gratyfikacje. Co innego, gdyby dostała jakieś wartościowe odznaczenie, np. Brązowy Krzyż Zasługi. Taki np. wielce czcigodny poseł i były prokurator stanisław piotrowicz dostał to odznaczenie zaraz po zakończeniu stanu wojennego (chyba za pomoc opozycjonistom, o której mówił). Taki człowiek mógłby oceniać praworządność w Polsce, a