Wpis z mikrobloga

@Howkin: osobiście wątpię że cokolwiek może mieć 0 kalorii, proces trawienia czegokolwiek wyzwala energię. Pewnie kcal nie ma, ale poniżej kilo już coś jest...
  • Odpowiedz
@CichyBob: trawienie niektórych produktów wymaga więcej energii ze strony organizmu niż organizm uzyskuje przez przetrawienie ich, więc teoretycznie możliwe jest takie zbilansowanie potrawy żeby wyszło w okolicach 0. Ale jeżeli piszą że w tym produkcie nie ma ani grama węglowodanów, tłuszczy, białek i tylko śladowe ilości witamin... to co w tym niby jest?
@So_I_Scream: znajdź mi owoce lub warzywa mające 0 tłuszczy, 0 białka, 0 węglowodanów, 0 błonnika i tylko
  • Odpowiedz
@Howkin: mają jakieś tam swoje patenty, potrójnie filtrowana woda i inna magia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i sporo produktów 0 kcal, miałem kilka i w składzie nie ma aż takiej chemii. W sumie to tyle co we wszystkim. Ale smakowo to raczej brakuje do nutelli (,)
  • Odpowiedz
@Howkin: masz skład: potrójnie filtrowana woda, odtłuszczone kakao w proszku, naturalny aromat waniliowy, naturalny i sztuczny aromat czekoladowy, substancja zagęszczająca: guma celulozowa, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, substancja słodząca: sukraloza, sól, substancja zagęszczająca guma ksantanowa, substancja konserwująca: benzoesan sodu. Zawiera substancję słodzącą – sukralozę
Wartości odżywcze na 1 porcję: 0 kcal, 0g tłuszczu, 0g węglowodanów, 0g białka, 35mg sodu (1% GDA).
  • Odpowiedz
@Howkin: @CichyBob: człowiek nie wszystko trawi. Najedz się kamieni i powiedz mi czy coś z tego przyswoisz? Tak samo jest z jedzeniem. Są węglowodany, których nie trawimy ergo dla nas ma to coś 0kcal.
  • Odpowiedz