Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś, kto ma doświadczenie z #owncloud? Zastanawiam się nad rozwiązaniem opartym na ownCloud w połączeniu z Amazon S3 jako data storage. Opłaca się w to bawić? Nie znalazłem w sieci żadnego aktualnego porównania kosztów takiej usługi do innych popularnych rozwiązań jak #dropbox itp.

Druga rzecz, która mnie zastanawia to jakość tego oprogramowania. Na githubie jest na prawdę sporo zgłoszeń, a w dodatku nowa wersja stabilna wysypuje się świeżo po instalacji. Wydana co prawda kilka dni temu... ale oznaczona jako stabilna. Trochę to niepokojące.

#sysadmin #it
  • 5
Jest tu ktoś, kto ma doświadczenie z #owncloud?


@rozdajozadarmo: Niewielkie ale mam, w dodatku nie z najnowszą wersją, więc o wspomnianym problemie nic nie wiem. Koszty musisz sobie sam porównać bo skąd mamy wiedzieć ile kosztuje Cię utrzymanie poza S3 i ile wydasz na to w S3?

Jakość na OS moim zdaniem jest wysoka, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby pomóc autorom. Skąd mogą wiedzieć czy jest stabilna? Nie
@stacktrace

Jakość na OS moim zdaniem jest wysoka, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby pomóc autorom. Skąd mogą wiedzieć czy jest stabilna?

Tak też zrobiłem. Poszło od razu zgłoszenie na githubie. Nie wygląda to na krytyczne błędy - sybie błędami w konsoli JS.

Niewielkie ale mam, w dodatku nie z najnowszą wersją, więc o wspomnianym problemie nic nie wiem. Koszty musisz sobie sam porównać bo skąd mamy wiedzieć ile kosztuje Cię
Poszło od razu zgłoszenie na githubie.


@rozdajozadarmo: No i prawidłowo :)

A czego używasz jako data storage?

Stało to na vpsie i storage był lokalny. Jeden dolar za 200k requestów to chyba nie tak dużo. Nie mogę sobie przypomnieć czy owncloud/webdav nie ma jakiegoś indeksu, wtedy każda synchronizacja nie wymaga pobierania z S3.
@rozdajozadarmo: Używam od jakiś 2-3 lat. Obecnie 8.2.2, działa stabilnie, trochę problemów miałem przy migracjach do nowszych wersji, ale bez przesady. Mam w OC jakieś 20 GB. Część bezpośrednio, a część jako zasoby zewnętrzne podłączone do serwera po nfs z innego serwera w tej samej serwerowni. Trochę wkurza konieczność ustawiania wszystkich dodatków po każdym dużej aktualizacji, po za tym nie narzekam. Fabryczna galeria zdechła jak wrzuciłem ok 4 GB skanów w
@rozdajozadarmo: s3 ma kalkulator, nie wydaje mi się, żeby za każdym razem sprawdzana była data ostatniej modyfikacji lub hash. Od tego jest baza danych i tam pewnie te dane są trzymane.
Obecnie mam małego ownclouda na w kontenerze, zobaczymy czy zajdzie to gdzieś dalej.