Wpis z mikrobloga

#wobronieziemi

Fajny tag, dzięki, zasubskrybowałem.

Czy majowe wejście w życie ustawy jest już pewne?
Jak w praktyce zmieni się moja możliwość kupienia niewielkiego (0,3 ha) kawałka ziemi poza moją gminą po wejściu ustawy?
  • 9
  • Odpowiedz
@dobrykolega:

Fajny tag, dzięki, zasubskrybowałem.


Dzięki!

Czy majowe wejście w życie ustawy jest już pewne?


Jeżeli zostanie uchwalona, to na pewno od 30 IV/1 V. Czyli na 99% tak.

Jak w praktyce zmieni się moja możliwość kupienia niewielkiego (0,3 ha) kawałka ziemi poza moją gminą po wejściu ustawy?


Jeżeli dana nieruchomość zawiera użytki rolne i nie jest w całości przeznaczona na cele inne niż rolne w planie miejscowym, to osoba nie
  • Odpowiedz
@dobrykolega: > Co wtedy?
no wtedy jest, kolokwialnie mówiąc, dupa. Chyba, że dana nieruchomość jakimś cudem w ogóle nie zawiera użytków rolnych. Bo choćby jeden ar VI klasy czyni każdą nieruchomość nieruchomością rolną regulowaną reżymem ustawy :/
  • Odpowiedz
@rafalu90: ok, czyli w praktyce, muszę ziemię kupić przed 1 maja? Czy ustawa jeszcze mi zdąży przywalić i tak? Bo zakładam taki scenariusz:

Kupuję teraz kawałek ziemi, pewnie rolicza klasy V, planu miejscowego nie ma. Zanim dostanę warunki zabudowy czy coś na ten kształt, to pół roku minie. Ale już jest moja, czli bujam się z nią po staremu? Czy coś się zmienia dla mnie, bo przecież posiadam rolniczą, a nie
  • Odpowiedz