Wpis z mikrobloga

Hej mirki spod tagu #motoryzacja i #pierwszeauto

Szukam dla siebie samochodu i sprawa wygląda tak. Góra półka to 5k, i z okolicy mam do kupienia peugeota 406 z 98 250k przelotu 2.0 16V z gazem. Jest on do wyrwania za 2.5k ale problem jest taki, gościu mi powiedział, że wymieniał skrzynie bo mu padła, a teraz jak otworzyłem maske to jest cała ulana od góry (reszty nie widziałem, bo nie miałem kanału żeby spojrzeć) Tak się składa, że mam dostęp do części do aut francuskich w bardzo niskich cenach, więc czy warto kupić coś takiego za 2.5k i władować w niego 1k 1.5k i mieć jakąś większą pewność, że pojeździ jeszcze ze 100k, czy lepiej kupić coś za 5k i modlić się żeby w to nie trzeba było ładować kolejnego tysiąca.

Tylko proszę, nie piszcie, że to moja decyzja co zrobię, bo gdybym się znał, to bym zadecydował. Potrzebuje konkretnych porad w co lepiej władować hajs, żeby nie wejść na ultraminę. Dzieki za pomoc ;)
  • 7
@ksiak pierwszy kupione i zrobiony za swoje, poprzedni dostałem od rodziców, ale zaliczyłem stłuczkę, a że była przegita podłużnica to nie opłaca mi się go robić
@oL3kkkk: z tego co na szybko znalazłem, skrzynie to jedyne na co narzekają więc możliwe, że jest to normalne. Wejdź na jakieś forum Peugeota i zapytaj tam.
@oL3kkkk: Musisz go super sprawdzić i jeali uznasz, ze 1, 5 wystarczy to bierz. Auto ładne, wygodne i dobre blachy z tego co kojarze. Tylko awaryjne, dlatego sprawdz kazda #!$%@?.
@oL3kkkk: Kila sie przewinelo u nas w rodzinie. Sam mialem Xantie z tym silnikiem. Generalnie bezproblemowy. A odpowiedz na Twoje pytanie jest prosta: jak za 5k masz miec loterie albo za 4-5 pewne auto to chyba oczywiste co wybrac.
@oL3kkkk: Z tego co w naszym (byłym już - poszło na złom) peugeocie 406 1.8 16v z gazem trzeba było robić (między 30k a 190k km):
- kilkukrotna wymiana wydechu
- 2 krotna wymiana cewki na listwie (co ciekawe nie każda dobrze działała), podobno się przegrzewają z gazem i warto mieć zdjętą osłonę - ja nie miałem
- drążki - wiadomo, standard
- łożysko macphersona
- duużo problemów z klimą -