Wpis z mikrobloga

Szanowni Mirkowie,
w ciągu ostatnich 4 miesięcy uzbierało mi się w niezapłaconych fakturach ponad 30k PLN za wykonanie stron internetowych, sklepów itp...

#!$%@? ogarnia mnie ogromna, bo klienci olewają wezwania, windykację, a ja nie mam czasu czekać wiecznie bo skarbowy wyciąga łapy po podatki

czy macie może jakieś ciekawe sposoby umilania życia dłużnikom???

#firma #wlasnafirma #biznes #januszebiznesu #jestemzdesperowany
  • 17
@henius: Jak większość klientów Ci nie płaci (7,5k miesięcznie...) to może problem leży w jakości wykonanej pracy, nie wierzę żebyś ciągle trafiał na przedsiębiorców którzy nie płacą "bo nie", są tacy, ale może to kilka %.
Najczęściej istnieje różnica zdań (popraw to i to to Ci zapłacę vs jest zrobione zgodnie ze specyfikacją) i w takich wypadkach nic nie zwindykujesz
@henius: czyli jednak to co powiedziałem. W takich wypadkach windykacja raczej Ci nic nie pomoże, bo 2 lata będziecie się sądzić o to czy "ta funkcjonalność powinna być wykonana w ramach zlecenia". To w zasadzie nie jest Twoja należność na tą chwilę dopóki nie odbiorą poprawnie wykonanego projektu. To samo ze wszystkimi zgłoszeniami do KRD na tej podstawie - jeszcze Ci mogą narobić problemów jak firma większa i się zna (np.
@ppawel: Mirku odezwę się w niedzielę lub poniedziałek ok ? Jestem w trasie i jadę do klienta. Chyba, że temat jest pilny to daj znać i zrobię to dziś po 21:00.