Wpis z mikrobloga

Mam stary komputer, ktory kiedys byl niezlym kozaczkiem, ale z biegiem lat zmienilem go na laptopa. Niestety
ten ostatni zaczal juz chyba swoje ostatnie dni- jest z nim duzo problemow, bylem w kilku serwisach i prawdopodobnie jest cos uszkodzone na plycie glownej, nawet w naprawalaptopow powiedzieli ze nie ma co sie z tym wiecej meczyc i czas na niego. Przypomnialem sobie wiec o moim starym komputerze, ktory ma nastepujaca specyfikacje:

-plyta glowna: Asus P5N32-E SLI (socket 775)
-4 gb ram ddr2
-procesor core2duo e6750
-2x geforce 8800gt
-zasilacz 550W

I teraz tak- gram troche w csgo i czasem bym chetnie odpalil jakies inne gierki np gtaV, moze wiedzmaka. Nie jest to dla mnie jednak kluczowe, sam cs mi wystarczy. Bardzo zalezy mi na tym aby byl jak najcichszy. Te karty sie strasznie grzaly i halasowaly nie do wtrzymania z tego co pamietam. Z tego co sam ogarniam to moge sobie kupic albo lepsze c2d, albo quada z procesorow, ktore pasuja do socketu 775, wiem ze do procesora moge sobie kupic paste i jakis lepszy radiator. Nie bardzo wiem natomiast czy jest jakies ograniczenie w kartach graficznych, a jesli tak to jakie moge kupic do tej plyty glownej i co polecacie z dobrym (bardzo cichym) chlodzeniem? Chce to zrobic w miare tanio dlatego nie pytam o karty za 1000 zl tylko raczej o takie do 300 zl, moga byc uzywane.
#komputery
  • 4