Wpis z mikrobloga

hej, okazało się, że nie dopilnowałem i mam od miesiąca nieopłacone #oc
czy jeżeli teraz szybko opłacę to jaka szansa, że uniknę kary?
czy karę płaci się tylko w sytuacji braku oc podczas kontroli przez UFG? czy raczej mogą zrobić kontrolę w grudniu 2016 i zauważyć że w marcu nie miałem oc i mi wlepić karę?
wołam @mfind
#pytanie #problem
  • 17
  • Odpowiedz
czy jeżeli teraz szybko opłacę to jaka szansa, że uniknę kary?


@sczymryj: Nie da rady :( Ale ubezpieczenie i tak musisz wykupić dla własnego bezpieczeństwa + nie ma pewności czy Cię wyłapią (po OC zagadaj do nas na priv to poradzimy, aby było tanio :) )

czy karę płaci się tylko w sytuacji braku oc podczas kontroli przez UFG? czy raczej mogą zrobić kontrolę w grudniu 2016 i zauważyć że w
  • Odpowiedz
@bub20: Jeśli to było w tamtym roku i od 1 stycznia 2016 macie wykupione OC to nie było kontroli, a nawet jeśli zrobią teraz to kary nie będzie ponieważ OC macie wykupione :) Ważne jest, aby mieć OC we wszystkie dni roku kontroli.
  • Odpowiedz
@mfind: to najlepiej dla nich żeby robili ostatniego dnia grudnia... liczę że jednak nie będę musiał płacić. ostatni miesiąc auto stało niejeżdżone. eh, ta kara jest nieadekwatna.. dzięki.
  • Odpowiedz
@sczymryj: No niestety tak to wygląda :/ Pocieszenie (chociaż w sumie marne) to to, że w innych krajach UE kara za brak OC w przeliczeniu na złotówki może nawet wynosić i 20 tys. zł + mandat, a nawet i więzienie. Także pod tym względem nie jest u nas jeszcze najgorzej.
  • Odpowiedz
@sczymryj: odezwij się do mnie na PRIV sprawdzę Ci w UFG czy polisa się wznowiła.
Chociaż z tego co czytam to jest Twoje nowe auto i jeszcze nie zawierałeś ubezpieczenia na nie jako nowy właściciel?
Przy okazji mogę Ci jakąś ofertę na OC przedstawić.

Żaden mój klient jeszcze nie zapłacił kary od UFG za przerwę w ciągłości ubezpieczenia, to podobno trzeba mieć pecha :)
  • Odpowiedz
@s0k0l_pl: zgadza się, nie ja zawierałem umowę. Anyway, dzisiaj ubezpieczyłem auto z dobrymi zniżkami także spoko. Teraz tylko liczę by nie przyszła kara. :) Mam żal tyko, że nie przyszło żadne powiadomienie, że mi się kończy polisa.
  • Odpowiedz