Wpis z mikrobloga

Mam do zrobienia podłogę, na której beton chyba wylewał ktoś pod wpływem alkoholu - czyli jest nierówno. Jestem laikiem w sprawach remontowych, więc mam pytanie - czy przecinak i młotek załatwi sprawę? Narobię dziur w miejscach gdzie jest nierówno, a potem zrobię tam wylewkę jezcze raz i przejadę poziomicą. Takie coś zda egzamin? Ile trzeba będzie trzeba czekać aż to wyschnie i będzie można położyć panele?

#remontujzwykopem #pytaniedoeksperta
  • 8
  • Odpowiedz
@WierHuszka: Zwykły beton musi mieć swoją grubość żeby działał. Samopoziom działa w zależności od produktu od 1mm do kilku cm. Mówiąc prościej, zwykły beton się rozleci.
  • Odpowiedz
z doświadczenia ostatnich tygodni:
wylewka atlas sms 301 z obi- można zacząć układać płytki po 24 godzinach, panele-5 dni
wylewka atlas sam 100- czas schnięcia 2-3 tygodnie
obie to wylewki samopoziomujące, robota banalna tylko pamiętaj żeby wszystko zrobić maks w 30 minut bo szybko schnie
  • Odpowiedz
@WierHuszka: Wylewka betonowa musi mieć kilka cm grubości żeby była trwała. Tylko samopoziom. Zrób proporcje zgodnie z instrukcją i będzie dobrze. Możesz w razie wątpliwości użyć siatki elewacyjnej i ją wtopić w ten samopoziom dla pewności.
  • Odpowiedz