Wpis z mikrobloga

Jak patrzę na wykop to chce mi się płakać. Po prostu chce mi się płakać.

PiS wprowadza swoje socjalistyczne reformy, rujnuje polską gospodarkę, rozdaje pieniądze klerowi, #!$%@? nasz wszystkie relacje z innymi krajami (za to buduje sojjusze z takimi "potęgami" jak Węgry) - po prostu niszczy kraj, a wykop co?

BRAWO #!$%@?. Bo w tvp1 puścili jakieś patryjotyczne filmy XDDD. Zaorali lewakuff XDDD

Stonoga miał rację. Nie warto było #!$%@?. Nie warto było. Jesteście skazani na wieczną biedę, zaściankowe myślenie,
"patryjotyzm" i religijny katostan. Wyjedzie 1, 2, 5, 10 milionów, a wy nadal będziecie mówić to samo i szukać winnych. Skończy się KOD, wałęsa skończą się "przeciwnicy" i co dalej? Zostańcie sami w tym kraju i co dalej? Zostańcie tam i gnijcie. Biedni jak Somalia ale POLSCY i PATRYJOTYCZNI. Buk chonor oczyzna !!! #!$%@? z wami.

#neuropa #4konserwy #polityka
  • 68
  • Odpowiedz
No dobra, tu mam ochotę w twoją stronę posłać parę obelg dot. głupoty. Wiesz, czemu to zrobił ? BO KRAJOWI GROZIŁO PRZEKROCZENIE PROGU ZADŁUŻENIA, PO CZYM BY STRACILI STOŁKI.

I co, nie zrobił tego dla ochrony swojej partii ? Bejbe litości.


@Laserade: a teraz jak krajowi grozi przekroczenie zadłużenia kaczor chce obniżać wiek emerytalny... xD
  • Odpowiedz
@Holiday: mam nadzieję, że ludzie póki co odreagowują PO, a rozum jeszcze wróci.
PiS to stare dobre zakłamane lewactwo, z tą różnicą, że nie czują wstydu, że są Polakami. To b. duży plus, ale skutecznie równoważony przez rozdawanie cudzych pieniędzy patusom w ramach 500zł na dziecko.
  • Odpowiedz
@aviatorka6: pytanie: to w takim razie na kogo głosują ci wykształceni i oblatani ? Za każdym razem mówi się, że jak ktoś wygrywa to, że wybór "zaścianku", patoli itp. itd. Wychodzi na to, że tylko oni głosują ;)
  • Odpowiedz
@Holiday: Za PO był za to taki dobrobyt, że po prostu ludzie mieli już dosyć tego raju na Ziemi i dlatego wybrali PiS, żeby było, chociaż przez jedną kadencję, trochę gorzej.


Polakom brak umiejętności ekonomicznego myślenia.


@Wojtas087: Brak, bo nie uczy się ekonomii w szkołach. Zamiast wprowadzić chociaż jedną godzinę ekonomii w tygodniu, to dywaguje się ile zrobić religii i czy nie wprowadzić jej na maturze. Inna
  • Odpowiedz
@Ginden: No faktycznie. Nowe państwo które powstało z ziem kilku zaborców, zniszczone wojną powinno faktycznie rozwijać się w niesamowitym tempie. W latach 1918–1921 ma miejsce sześć wojen i konfliktów granicznych. W 1920 wojna z bolszewikami. Sukcesem jest że w 39 mieliśmy jako taką armię zbudowaną. Do tego w wyniku inwestycji w tym okresie powstała większość fabryk które stanowiły jakąś wartość gospodarczą przez okres komunizmu.
  • Odpowiedz
@ediz4: Trudno powiedzieć jak bardzo się mylisz.
Po pierwsze, kryzys gospodarczy II RP nie trwał w latach 1918-1921, tylko przynajmniej w latach 1926-1938. Po drugie, do porównania masz Rumunię, która dzięki liberalnym gospodarczo rządom rozwijała się szybko. Po trzecie, za II RP zbudowano mniej niż infrastruktury przemysłowej niż za Gierka, a sama infrastruktura została w dużej części zniszczona przez okupację niemiecką i sowiecką.
  • Odpowiedz
@Ginden: Nie powiedziałem że trwał w latach 1918-1921 ale wykazałem że były niepokoje, były prowadzone wojny które jak wiemy drenują finanse i niszczą gospodarkę.

Po trzecie, za II RP zbudowano mniej niż infrastruktury przemysłowej niż za Gierka...

Ponieważ spora część inwestycji były w mniejszym lub dalszym stadium budowy. Wiesz oczywiście na ile lat była rozłożona budowa COP.

W 39r roku w stadium zaawansowanym były hydroelektrownie w Porąbce, Rożnowie na Dunajcu i Czchowie, kończono prace w Czorsztynie, Solinie i Myczkowcach. Inwestycje w Rożnowie dokończyli Niemcy, a wiele innych ukończono wiele lat
  • Odpowiedz
Rozdaje pieniądze klerowi... Pewnie lepiej dać 280mln na premie dla samego ARMiR-u niż 26mln dla kleru. Nie mowię że to dobrze iż kler jest sponsorowany z naszych pieniędzy ale o jakich kwotach mówimy ...
  • Odpowiedz
-Ukradziono im 150 miliardów z OFE - to nadal sporo więcej niż 500+ na najbliższe 4 lata


@Python: jedyne co to pokazuje to to że jesteś niestety zbyt niedouczony aby poważnie z tobą dyskutować.
  • Odpowiedz
@lerner: Jedyne co Ty pokazałeś to fakt, że nie zasługujesz na dyskusje. Nie jesteś na onecie, jeśli ci coś nie odpowiada #usunkonto a jeżeli chcesz dołączyć do dyskusji to rób to merytorycznie.

Może ja jestem w błędzie ale przynajmniej nie jestem bucem.
  • Odpowiedz
@lerner: już nie wspomnę o kolorowaniu pieniędzmi z OFE że jest ładnie i pięknie, ciekawe czy wiedział w ogóle co robi, czy tylko ktos z doradców mu powiedział że to takie księgowe zmniejszenie długu publicznego.
  • Odpowiedz