Wpis z mikrobloga

#pytanie #motoryzacja #samochody

Mirki, powiedzcie mi dlaczego niektórzy traktują to ze sprzedawane auto pochodzi z polskiego salonu jako zaletę?

Jak ja kupowałem auto to specjalnie szukałem auta zza granicy a dokładnie z Niemiec. Dlaczego?
- Niemcy zazwyczaj serwisowali auta w ASO. Nie mowie ze tylko ASO to dobry serwis, ale przynajmniej wszystko jest pewne i udokumentowane ze auto było należycie serwisowane. W Polsce zdecydowanie więcej aut było serwisowanych u lokalnych mechaników bez żadnych potwierdzeń napraw (ewentualnie jakaś książka wypisana długopisem bez możliwości weryfikacji)
- W Niemczech drogi są w lepszym stanie i zawieszenie jest w lepszym stanie niż w porównywalnym aucie z Polski.
- Niemcy kupując diesla jeżdżą głównie w trasy a benzyną na krótszych dystansach. W Polsce ludzie robią czesto dieslem krótkie miejskie przebiegi i auta mają pozapychane filtry dpf/fap, turbine zużytą w większym stopniu niż w porównywalnym aucie z Niemiec itp.

Nie wiem dlaczego "auto z polskiego salonu" to zaleta dla kupujących. Możecie mi wytłumaczyć? Pytam serio
  • 7
@mpcorp: auto z polskiego salonu oznacza często sprzedawane bezpośrednio przez pierwszego właściciela. Omija się w ten sposób powypadkowe i kręcone perełki i igły, które przeszły przez turasa i janusza. No dobra może nie omija, ale auto pewniejsze.

- Niemcy kupując diesla jeżdżą głównie w trasy a benzyną na krótszych dystansach. W Polsce ludzie robią czesto dieslem krótkie miejskie przebiegi i auta mają pozapychane filtry dpf/fap, turbine zużytą w większym stopniu niż
Bo auto kupione w polskim salonie jesteś w stanie zweryfikować w ASO danej marki a to sprowadzone z zagranicy niekoniecznie. Wystarczy uważnie pooglądać ogłoszenia na mobile.de tanie okazje tam nie występują. Samochody tanie mają ogromne przebiegi, zżera je ruda są powypadkowe. Niemieccy mechanicy również potrafią kombinować i oszukiwać oraz rzeźbić.
Bo często są Turkami, Jugolami czy kim tam jeszcze.