Wpis z mikrobloga

Witam,
Problem mam z wybieraniem elementów z listview, a mianowicie mam listę słów w liście, które pobieram z bazy danych i chcę aby po kliknięciu wybranego słowa przejść do nowej aktywności z danymi z wiersza w którym słowo się znajduje.
http://pastebin.com/87DXJCd6
W linijkach od 84 do 102 pobieram dane z bazy do listview a w linijkach od 40 do 48 próbowałem zrobić klikalną listę i przesłać do nowej aktywności dane.
Z góry dzięki za pomoc.
#android #programowanie #naukaprogramowania
  • 3
@Bronek041: wyrzuć setClickable, zamiast setOnClickListener ma byc setOnItemClickListener. A co do ładowania danych do listy, to najpierw musisz załadować wszystko z cursora do adaptera w petli, a juz poza pętlą tylko raz wywołaj setAdapter na tym już pełnym adapterze
@w0If: pętla ma się znajdować w metodzie pobierającej dane z bazy czy w metodzie on create? Musze pobrać informacje z wiersza i 5 kolumn po czym je przekazać do nowej aktywności.
@Bronek041: Obojetnie gdzie, może być tam gdzie jest. Przeanalizuj sobie to co napisałeś. W każdym kroku pętli tworzysz nowy adapter i przypisujesz go do listview. To nie ma sensu. Musisz najpierw stworzyć adapter, potem w pętli przelatywać przez elementy cursora i dodawanie ich do adaptera, a na sam koniec poza pętlą musisz ustawić ten adapter do listview. Z tego co pamiętam, to jest jeszcze chyba takie coś jak CursorAdapter, który powinien