Wpis z mikrobloga

@mat159: @highlander: @Tylko_Japonki: @jakno: Tak na szybko bez głębszego zastanowienia według nas główną barierą takiego zakupu byłaby konieczność podawania wielu danych osobowych w miejscu publicznym + mimo wszystko konieczność spędzenia tych kilku minut stojąc przed automatem = brak komfortu. Wszystkich danych nie da się pobrać z kodu AZTEC, więc część trzeba wpisać ręcznie. Obecnie ludzie powoli przekonują się do zakupu przez internet, ale ciekawe jaki byłby stosunek do
W czym automat miałby być lepszy/wygodniejszy?


@mat159: ja np. nie mam drukarki, a potwierdzenie opłacenia OC muszę mieć przy sobie, więc tak czy siak muszę gdzieś iść, żeby je zdobyć. A jeśli bym się totalnie zapomniał i potrzebował kupić np. w niedzielę, to szybciej bym to chyba zrobił w automacie, niż w jakiejś galerii handlowej, gdzie obsługuje jedna osoba i czasami trzeba czekać sporo czasu, żeby cokolwiek załatwić. Tak więc w
Tak na szybko bez głębszego zastanowienia według nas główną barierą takiego zakupu byłaby konieczność podawania wielu danych osobowych w miejscu publicznym


@mfind: podawanie tych wszystkich danych do porównywarki to już zupełnie co innego? ;)
via Android
  • 0
@doeros: Taka, że to nie miejsce publiczne tylko domowe zacisze :P Poza tym wcale nie negujemy automatów tylko jesteśmy ciekawi jak by się takie coś przyjęło :)
@mfind: czy to prawda, że cena OC rośnie ostro do pojemności 2.0, aby powyżej tej wartość się unormować? Bo na przykład mój kuzyn płaci 500 zł za pojemność 1.6, to za 3.0 płacił by 2 tys?
@Kaczorra: @mfind: Niby fajne ale z drugiej strony po co, w axa(i w innych też na 90%) na momencie w 15 min wykupuje sobie OC na 1-4 raty na smartfonie, płacę kartą i po 5 min mam na poczcie potwierdzenie.

@jan-sulim: To jest chyba największy i najgłupszy mit odnośnie OC.
@Kejran: nie wiem czy mogę policjantowi pokazać potwierdzenie na telefonie, że zapłaciłem, a poza tym telefon może paść, albo mogę nie mieć zasięgu. Dlatego wolę mieć wydrukowane potwierdzenie w dowodzie.
@Kaczorra: Możesz, certyfikat to certyfikat, byłe było to co trzeba. Jak jezdze czasami po auta i jest sytuacja gdzie potrzebuje OC pilnie w niedzielę o 20 na auto to w sumie bardzo sensowna opcja.
@jan-sulim: Niee :) Pojemność nie ma aż takiego wpływu. Różnice pomiędzy kolejnymi pojemnościami przy innych danych niezmiennych to około kilkadziesiąt złotych (zależy od ubezpieczyciela)
@mskbeatbox: W sumie pierwsze słyszę :)
@Kaczorra: Dowód posiadania OC może być w formie PDF, był kiedyś na mirko wrzucony wyrok sądu w tej sprawie.
Jakby nie było to kupując przez internet dostajesz ubezpieczenie w PDF do wydrukowania i normalnie działa (zapewne tak samo będzie