Wpis z mikrobloga

Coraz częściej w różnych wykopach ląduje ta grafika i narzekanie, że taki z nas partner dla USA, że jako jedyni w regionie nie mamy wiz. A wiecie jaki jest prawdziwy powód? Podpowiadam: BRAK LUSTRACJI!

Rozmawiałem jakiś czas temu z jednym z polityków. Możemy być nawet najbogatszym krajem w Europie, mieć lepszą demokrację od USA - ale dopóki nie przejdziemy lustracji, nie ma mowy, aby znieśli wizy. Kraj przez lata był budowany na fałszu i okopaniu się radzieckich ludzi w Polsce. Mają jeszcze zbyt szerokie macki, aby znieść wizy, a USA nie są imbecylami, aby sobie ruskie problemy na głowę sprowadzać. Możecie podziękować Lechowi Wałęsie, bo zdaje się, że to on obalił rząd w przededniu planowanej lustracji!

#lechwalesacontent #4konserwy #polityka #usa #wizy #neuropa #duda
world - Coraz częściej w różnych wykopach ląduje ta grafika i narzekanie, że taki z n...

źródło: comment_1uRC9ayCfnRJrzTvA6wIv5YKz3HDKb6L.jpg

Pobierz
  • 15
@world: To jest nieprawda że wszystkie zaznaczone na niebiesko kraje mają wolny wjazd. Rodzajów wiz jest ponad dziesięć, wszystko zależy od potrzeby z jaką jedzie dana osoba do USA. Proszę poczytać np. o restrykcjach jakie mają do wjazdu do US Brytyjscy artyści którzy chcą przyjechać ze swoim koncertem/sztuką, lub jak ciężko wszystkim jest dostać wizę inną niż turystyczna, z określonym odgórnie czasem pobytu. Inna sprawa to np. takie zielone karty -
@secondreality: proszę lemingu

Rząd, który utworzę, nie ponosi odpowiedzialności za hipotekę, którą dziedziczy. Ma ona jednak wpływ na okoliczności, w których przychodzi nam działać. Przeszłość odkreślamy grubą linią. Odpowiadać będziemy jedynie za to, co uczyniliśmy, by wydobyć Polskę z obecnego stanu załamania
Tadeusz Mazowiecki — Starsi synowie pomagali mi także przy pisaniu pierwszego mojego wystąpienia w Sejmie z 24 sierpnia. Było w nim zdanie, że przeszłość odkreślamy grubą linią. Byliśmy w Laskach. Czytaliśmy zdanie po zdaniu. Przypomnę. „Rząd, który utworzę, nie ponosi odpowiedzialności za hipotekę, którą dziedziczy. Ma ona jednak wpływ na okoliczności, w których przychodzi nam działać. Przeszłość odkreślamy grubą linią. Odpowiadać będziemy jedynie za to, co uczyniliśmy, by wydobyć Polskę z obecnego