Wpis z mikrobloga

@torunianin-17: zależy jakie informacje. Pod względem zgłaszanych policji i innych kontroli, to pewnie Yanosik wygrywa. Pod względem utrudnień w ruchu, zamkniętych ulic i ogólnie nawigacji stawiam na Waze.
@Yanosikpl: w utrudnieniach ruchu na pewno przegrywacie. Nie macie możliwość zamykania/otwierania dróg o ustalonej godzinie i natychmiastowo. Z tego, co pamiętam, to polegacie na mapach OSM, a ich aktualizacja trwa.
@Yanosikpl: Jedyne co mnie boli w Yanosiku po kilku dniach testowania to fakt że w przeciwieństwie do Waze na mapie widzę zgłoszenia o kontroli i wypadkach tylko z mojej niedalekiej okolicy. Chcąc planować trasę nie mam takich informacji. Byłoby super gdyby dało się zobaczyć aktualne ostrzeżenia z całego kraju.
Dodatkowo może warto byłoby pomyśleć nad przyciskiem do zgłaszania korków? Nie każdy jeździ z włączoną nawigacją
@torunianin-17 Waze, przynajmniej znajomemu możesz wysłać ETA, podgląd trasy, czy punkt docelowy jak ktoś nie wie jak gdzie trafić ;) co do zgłoszeń to użytkownicy Waze zgłaszają tego sporo. Każde zgłoszenie ma swój czas wyświetlania. Jak na Twojej trasie będzie korek to się o tym dowiesz, bo Waze automatycznie przeliczy Ci trasę alternatywną.
@mousepl: ETA to żadna nadzwyczajna funkcja, rozważamy jej wprowadzenie. Podgląd trasy jest dostępny z poziomu aplikacji (bodajże możemy zapisać 5 ostatnich tras). W Yanosiku każde zgłoszenie też ma swój czas, poza tym też jest informacja kiedy i przez kogo (oraz o jakiej wiarygodności) zostało zgłoszone zdarzenie. Yanosik również w tle przelicza alternatywne trasy i jeśli znajdzie lepszą to zmienia.
ETA to żadna nadzwyczajna funkcja, rozważamy jej wprowadzenie.


@Yanosikpl: tak, ale oprócz tego Waze daje możliwość wysłania linka z live-trackingiem pojazdu. Przydaje się np. przy organizacji wyjazdu (wyjazdów) z kilkoma osobami.
Kolejna fajną rzeczą w Waze jest pokazywanie na mapie innych użytkowników aplikacji.
Nie powiem którą, ale jedną z wyżej wymienionych funkcjonalności mamy gotową na półce ;)


@Yanosikpl: super! Bardzo się cieszę, że rozwijacie aplikację ( ͡° ͜ʖ ͡°)