Wpis z mikrobloga

#ethereum #kryptowaluty
Obiecująca technologia, obroty w kosmos, cena też, kapitalizacja ponad 10% tego co BTC, logarytmiczny wzrost ceny, nowa krew na /r/ethereum (i tu, na mikro też) dopytuje się gdzie i czy kupić. Na razie niemal zerowa akceptacja w gospodarce, bardzo słabo rozwinięta infrastruktura, niemal brak użytecznych zastosowań (poza kilkoma w fazie alfa/beta).

Wszystkie oznaki bańki spełnione - oświadczam, że wyprzedałem i zgarnąłem profity :)
  • 18
@McGravier: Moim zdaniem może to być jeszcze pompowane. Ja ten nagły wzrost ceny interpretuje jako atak banksterki na bitcoina. Wszystko się dla mnie układa w jeden ciąg logiczny od dłuższego czasu, a zaczęło się od Hearna. Możliwe że celem jest zrównanie/przekroczenie kapitalizacji bitcoina, żeby doprowadzić do jego deklasacji lidera i migracji kapitału z bitcoina do "BTC 2.0" ...

Tylko nie rozumiem tego entuzjazmu nad eth (entuzjazm cenowy rozumiem). Zastanawiam się, czy
@McGravier: no wskaźniki do niczego, od kilku dni są już na maksymalnych levelach, teraz to już psychologia tylko i napływ nowej kasy i ściany tego który manipuluje rynkiem bo to jest jednoznaczne że ktoś czuwa nad tym aby kurs bił się do góry. Jeden news albo hack którejśc z giełd i domek z kart się załamie. Mógłby przyjść jakiś negatyw bo widać że podczas pompy na btc przy havlingu to eth
@adrix:
@maniakbitcoin
Kiedy były bańki na BTC powstawały teorie spiskowe - pompa banksterów, to nienaturalne itp. Wyobraźcie sobie co musieli myśleć ludzie w 2011r kiedy kurs BTC w dwa miesiące wzrósł bodaj 76x

Entuzjazm rozumiem - kupujący myślą w kategoriach możliwości, a nie tego co obecnie istnieje (a możliwości są OGROMNE). Jest trochę apek ale to mizeria i ogromna większość albo nie jest interesująca albo jeszcze nie działa http://dapps.ethercasts.com/. Myślę że
@McGravier: Na razie nie widać oznak pękania bańki.

Bardzo możliwe że bankierzy napompują ETH dużo powyżej BTC aby pokazać kto rządzi. Dla nich to grosze zrobić na ETH kapitalizację 10 miliardów a przy okazji BTC zejdzie do rangi LTC.
Wszystko się dla mnie układa w jeden ciąg logiczny od dłuższego czasu, a zaczęło się od Hearna. Możliwe że celem jest zrównanie/przekroczenie kapitalizacji bitcoina, żeby doprowadzić do jego deklasacji lidera i migracji kapitału z bitcoina do "BTC 2.0" ...


@adrix: nie, to już zbyt grubymi nićmi szyte
Na razie nie widać oznak pękania bańki.


@dawid-rams: A jakie by były te oznaki? Właśnie chyba będzie mocniejszy zjazd w dół, jak nie to się zdziwię. Wzrost był bardzo gwałtowny, przyspieszający, jakieś 1000% w niecałe 2 miesiące. Teraz rynek na poloniex zrobił się głęboki dla ofert kupa w porównaniu do ofert sprzedaży - ludzie chyba czekają na spadki.