Wpis z mikrobloga

W tym temacie szukałem porad jak uruchomić pakiet dotnet na Elementary OS, ale bez skutku. Jakby kogoś interesowało jak to osiągnąć na systemie innym niż Ubuntu 14.04 (najlepiej na dziedziczącym po nim, w moim przypadku był to Elementary OS), to już tłumaczę.
Okazało się (tu pomógł reddit), że coreclr ma w kodzie zapisane sprawdzanie wersji systemu. Wystarczyło znaleźć plik, który dotnet podgląda w trakcie wykonywania. Informacji szuka w pliku /etc/os-release. Każde wystąpienie nazwy systemu należy zmienić na "Ubuntu", a wersję na 14.04. Et voila! Od tej pory dotnet powinien działać bez problemu! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programowanie #dotnet #elementaryos #linux
  • 3
@fervi: A wiesz jak to się przedstawia w tym momencie? Bo lwia część .NET jest wrzucona na github na licencji MIT, więc zastanawiam się czy ja czegoś nie wiem, czy może masz stare informacje.
@o-o_i: Patenty są niezależne od kodu źródłowego. Microsoft niby mówi, że nic nie zrobi, a jednak nęka ładnie Androida za fat32 czy inne duperele.

Dlatego nikt w świecie linuksowym nie pisze aplikacji w Mono (coś tam jest oczywiście, ale do Pythona to daleko mu)