Wpis z mikrobloga

@ponury_szatniarz: nie no, człowiek się uczy całe życie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie chodzi o to, żeby pouczać (przynajmniej nie w moim przypadku, bo nie ma czego xD), po prostu byłbym ciekaw, jak takie obrazy z twojej ręki powstają
  • Odpowiedz
@paziu: jak będę ze 2 levele wyżej może coś nagram :) ogólnie tutaj to narysowałem siatkę na nią naniosłem szkic ołówkiem. Rzadko to robię ale dzięki temu nie gubię proporcji. No a potem pozostało pokryć farbami :)
  • Odpowiedz
@ponury_szatniarz: po zobaczeniu etapów malowania, uważam że ciekawie by wyglądał obraz, gdzie po środku znalazło by się niezamalowane płótno a tylko po konturach można by się domyślić, co jest brakującą częścią obrazu.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ponury_szatniarz: myślałeś kiedyś żeby malować całościowo i mózgiem i okiem, a nie kawałek po kawałeczku jak puzzle? to jest jeden ze smutniejszych sposobów malowania, tak jak hiperrealistyczne rysunki robione partiami, jeszcze ze zdjęcia. Omijasz proces oko-mózg całkowicie, a przecież o to we wszystkim chodzi. Masz namalowany obraz, ale nic po za tym, minimalny progres, i to tylko może w technice, a nie w obserwacji i zauważaniu masy rzeczy. Dodatkowo przedmioty na
  • Odpowiedz
@migdalll: czasami maluję tak a czasami tak ;) krajobrazy maluję robiąc na środku plamę farby bez planu i patrzę co mi wyjdzie wesoło zamieniając plamy na drzewa, krzaki itd, pewnie by ci się to spodobało. Jeśli chcę natomiast coś odwzorować to zarys kształtu robię generalnie pędzlem, a potem ide od ciemnego do jasnego. Na jakieś 100 ostatnich obrazów od ołówka było z 5-6. I wcale nie myślę że to smutne.

Dodatkowo
  • Odpowiedz
@migdalll: wiem o co ci chodzi i też do niedawna myślałem, ale ostatecznie mi to przeszło :) jestem zadowolony jeśli obraz jest w miarę udany a poza tym cały czas się uczę i tyle.

po stu obrazach po prostu patrzysz i wiesz. i leci. robisz sobie delikatny obrys i kompozycje miękkim pędzlem i lekko zabarwioną wodą, ale cała reszta to już oko-mózg, a nie przenoszenie obszarów.


jak już napisałem, zazwyczaj dokładnie
p.....z - @migdalll: wiem o co ci chodzi i też do niedawna myślałem, ale ostatecznie ...

źródło: comment_PfZ8QlFP9BwxDXWqtsUskN6NozwF7TZF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ponury_szatniarz: ja maluję trochę(malowałam w sumie), ogólnie bardziej akwarela - i to do niej używam najczęściej ołówka typu 4H, ale tylko jako delikatny zarys, bo w akwareli nie mogę się pomylić, ale lecę zawsze całościowo
  • Odpowiedz