Wpis z mikrobloga

@Makku11: Samogony to nie jest zły pomysł. A tanio jest niemożebnie. Za 100ml gotowego liquidu wychodzi w granicach 12zł (większość to koszt aromatu, sama baza = ok. 2-2,5zł). Czyli 10 razy taniej. Nawet jakby liczyć 2zł za 10ml, nadal to niebo a ziemia.
@Makku11: żaden problem - kupisz większe butelki na allegro są 100ml z allegro inawery i np taki black pom pom robisz na zasadzie: 8ml pomegranate, 6ml black currant, 0,5ml cytryny - później zalewasz gotową bazą lub oddzielnie nikotyna, glikol, gliceryna. 2minuty roboty max razem z płukaniem strzykawki
@Makku11: a bazę możesz zrobić np o 5-10% gęstszą niż chcesz otrzymać liquid i o np 0,5mg więc ej nikotyny niż ma być w gotowym produkcie i później dolewasz po prostu do aromatu. ja to robię 500ml bazy w butelce po frugo, leję 50ml nikotyny, później odpowiednio dolewam licząc na wadze glikol i glicerynę (glikol 1ml - 1g, gliceryna 1ml - 1,26g)
@beaverr: I jeszcze do apteki po strzykawki żeby się patrzyli jak na ćpuna ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie no, zastanowię się. W tym, że kupne mi po prostu co niektóre mega smakują.
@Makku11: black pom pom nie masz na rynku, a reszta to zazwyczaj proste single, oprócz serii HV z liqueena i smoothie mngo - tego chyba nigdy nie podrobię, ale grunt to trafić w dobre aromaty. np bloody orange, ecto cooler, jungle juice też nigdzie nie kupisz gotowca, ja np palę głównie smaki, których nie ma na polskim rynku i jestem zadowolony :D
@Waspin: Skieruję pytanie do Ciebie cumplu, bo widzę, że się dużo wypowiadasz, to pewnie się znasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Będę zamawiał sobie Griffina i tak się zastanawiam, czy palenie na 6 mg będzie spoko, czy mogę się już dusić (na Nautilusie palę 12)? Chcę jeszcze na razie kupić gotową bazę 300 ml, dopiero przy następnym zakupie planuje kupić wszystkie składniki, żeby bazę samemu zrobić. I jeszcze
@Makku11: Jak jesteś wygodnicki to mieszaj na raz większą ilość, mam butelkę z allegro 500ml z zakraplaczem i przelewam do mniejszej do użytku codziennego. Można pójść o krok dalej i kupić zlewkę z miarką 100 lub 200 ml, znacznie przyśpiesza mieszanie bazy. Na 100% będzie cię to kosztować mniej czasu i pieniędzy niż bieganie na wysepki po gotowce.
Co do stopnia trudności - http://e-liquid-recipes.com/ prościej chyba nie można.
@Patri295: Po kolei:
- nie znam się :P (ok, żartuję, pomogę jak umiem)

- Na Griffinie myślę, że 6mg to max i całkiem sporo, ja bym celował w 3mg ale bywa z tym różnie, wapowałem na subohmie dość długo 6mg zanim zmniejszyłem, na początku 3mg to w ogóle była dla mnie masakra i nie dawałem rady z głodu nikotynowego. Jest na to dobry sposób - są bazy zero i zwykle są
@Patri295: Jako użytkownik griffina pozwolę sobie napisać coś od siebie. 6mg IMO za dużo, 3 spoko da radę, ale ja zszedłem (po billowie v2) do 1,5mg bo dusiło jednak. Co do baz, zdecydowanie lepiej kupić glikol i glicerynę osobno (biomus, techlandlab) i bazę np. hangsena 36mg. Co do proporcji, to faktycznie sprawa indywidualna, mi wyszło trochę z przymusu 67vg7/33pg bo gliceryna mi się skończyła ale celowałem w 70/30. Ogólnie wydaje się
@sscav: a oprocz kosztow to jakie sa minusy korzystania z gotowej bazy? Bo o ile do robienia liquidow moglbym sie przemoc majac baze, to juz do robienia bazy nie
@Makku11: np zakładasz że chcesz 50/50 i kupisz taką, ale po wlaniu aromatów kończysz na 65/35 bo aromaty są na bazie pg, kalkulator to kompensuje i z góry podaje ile bazy nikotynowej/pg/vg dolać aby osiągnąć 50/50. Koszt to nie minus, wychodzi taniej niż kupno gotowej bazy.