Wpis z mikrobloga

Czy w ogóle warto robić postać na zręczność, posługującą się łukami? Z tego co widzę najsilniejsze bronie dystansowe to kusze a miecze od zręczności to już szkoda gadać jaka przepaść między tymi na siłe.

#gothic #gothic2 #nockruka
  • 11
  • Odpowiedz
@UrbanHorn: Z tego co pamiętam, to do obrażeń z łuków dodaje się zręczność, ale do obrażeń z kusz nie dodaje się siła, także obrażenia nie są tak oczywiste. Nie jestem jednak ekspertem, bo nie używałem nigdy broni dystansowej częściej niż jako broń pomocnicza, albowiem jest to broń tchórzliwa i pedalska.
  • Odpowiedz
@bh933901: Mogę się mylić, ale do kusz chyba też dodaje się zręczność(chociaż do korzystania wymagana jest siła). Podobnie z mieczami, które wymagają zręczności - do nich tak jak do zwykłych dodawałą się siła.
  • Odpowiedz
@UrbanHorn: warto, ostatnio przeszedłem postacią na zręczność i łuki, orała wszystko niemiłosiernie.

obrażenia od kusz w NK zależą od zręczności, ale potrzebna jest siła żeby je nosić, nie opłaca się skillować dwóch umiejętności jednocześnie, więc ZR+ŁUK albo SIŁA+MIECZ, miecze na zręczność też są niczego sobie, Betty albo mieczem mistrzowskim można śmiało walczyć z każdym, ale po co? skoro możesz go zabić na 2-3 strzały z łuku :)
  • Odpowiedz
@UrbanHorn: Najbardziej wykokszona postać jaką widziałem w NK to był mag łucznik xd
Jakkolwiek komicznie by to nie brzmiało.
Do tego miecz mistrzowski i mistrz w 1h z mikstur/tabliczek/ może 20 punktów nauki
  • Odpowiedz