Wpis z mikrobloga

#prywatnynotatnik

Co dzieje się z człowiekiem po roku życia w kosmosie?

W konsekwencji międzygwiezdnych podróży nasze ciało po dłuższym czasie musiałoby borykać się z trzema, groźnymi skutkami.

Wiem, że kosmos to nie jest tematyka tego bloga, ale sam Wszechświat, jego zakamarki i tajemnice są równie ciekawe, co najlepsze filmy, fotografie i muzyka. Kiedyś więcej czasu spędzałem na czytaniu i poszerzaniu swojej wiedzy w tym temacie – teraz stało się to zbyt przytłaczające i wracam do tekstów oraz swojej wyobraźni tylko w wybranych momentach. Warto jednak poruszyć kwestię, która już za kilkadziesiąt lat najprawdopodobniej będzie standardem i ludzie będą mogli korzystać z lotów kosmicznych tak jak niewielka ilość osób na dzień dzisiejszy.

Wczoraj w ciągu dnia na naszą planetę ze stacji ISS wrócił Scott Kelly, astronauta, który spędził 340 dni poza ziemią mieszkając, jedząc i śpiąc w kosmosie. Pomijam fakt, że gość pięć razy dziennie widział wschód i zachód słońca nad naszą planetą – coś niesamowite. Kelly jest jednak idealnym obiektem do badań ponieważ posiada brata bliźniaka, który również został poddany testom przed wysłaniem astronauty na stację kosmiczną. Kilka godzin temu Kelly został poddany badaniom, które w końcu odpowiedziały na pytania dotyczące tego, co stanie się z nami, kiedy będziemy musieli spędzić więcej niż kilka dni w miejscu bez grawitacji. Wśród nich można wymienić trzy największe zagrożenia, przy których tsunami czy inne ziemskie problemy są tak naprawdę błahostką.

Wiem, że tematyka trochę odstaje od tego, co piszę dla Was na co dzień, ale to jest fascynujące. Naprawdę fascynujące i jednocześnie przerażające do bólu.

Dokładny opis zmian zachodzących w naszym organizmie znajdziecie standardowo u mnie --> http://www.jestemaleksander.pl/2016/03/co-dzieje-sie-z-czlowiekiem-po-roku-zycia-w-kosmosie/

________________________________________________________________
*Więcej treści, ciekawostek i luźnych przemyśleń znajdziesz w tagu -> #prywatnynotatnik lub po prostu subskrybując mój profil.

#ciekawostki #iss #nasa #kosmos
Pobierz a.....1 - #prywatnynotatnik

Co dzieje się z człowiekiem po roku życia w kosmosie?
...
źródło: comment_Ks0kFWdFaBVHGJCohYPOnwEKSI79MkPk.jpg
  • 5