Wpis z mikrobloga

#produkcjamuzyki #ableton #homestudio #tworzeniemuzyki #daw #vst

Czołem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakie macie sposoby na separację/sprawdzenie czy sie nie nakładają, śadów pod względem pasma częstotliwości w miksie? Mam Voxengo Span Plus ale za cholerę nie umię ustawić go w trybie "kilka śladów, w różnym kolorze, na jednej sesji/oknie".
Męczę się z efektem Specrtum i EQ Eight na każdym sladzie osobno. Zżera dużo procesora i ram na dużej sesjii. Jest bardzo nieczytelne. Wpadłem na pomysł zaaplikowania Spectrum na kanale master, po kolei sprawdzając pasmo częstotliwości, używając przycisku "Solo". Dużo lepiej, jednak nie tak wygodnie jak z Voxengo.
Wy jakie macie sposoby, bezpłatne, na tego typu część miksu?
  • 12
@tarzan_szczepan: Tak, jest to urządzenie służące do monitorowania stereo. Generalnie ma być nie za wąsko, ale też nie za szeroko bo można stracić kompatybilność z mono (lub mogą być z nią po prostu problemy).

W sumie to w produkcjach tanecznych/elektronicznych można się bez niego obyć stosując jedną prostą zasadę - nie ustawiać panoramy zbyt drastycznie.
@tarzan_szczepan: Ja używam zwykły analizator na sumie i w razie czego włączam solo, chyba jak każdy. Nie przesadzaj tak z tym, wielopasmowy podgląd nie jest do niczego potrzebny, dobra separacja zaczyna się od dobrej aranżacji. Nie zapominaj o podstawach, nuty to częstotliwości, jak będziesz dublować harmonię tam gdzie nie trzeba to miks będzie zamulony nawet po drastycznych cięciach, korekcja tego nie odratuje. Częstotliwości zawsze będą się nakładać, problem większości zamulonych