Wpis z mikrobloga

@Sihill_pl: kwestia gustu i prawdopodobnie sprzętu.

Mi tylko w tym roku wielokrotnie nie chciał rozwinąć menu start czy popup's od dźwięku czy sieci, brak reakcji na wyłączeni/wylogowanie komputera, wypieprzający się sterownik dźwięku,a nawet doświadczyłem nowego blue screena :)

Porażką Microsoftu było chęć wypuszczenia Win 10 i Win 10 Mobile w tym samym momencie. Nie to, że muszą ciągle łatać Win 10, żeby był zdatny do użytku, to jeszcze muszą robić to
@Sihill_pl: Trudno powiedzieć.

Żeby mieć legalny sformatowałem na swoją czystą Windows 7, później zaktualizowałem ją do któregoś SP, żeby wyskoczył update Win 10 i następnie Update.

Kilka razy wcześniej podchodziłem do Win 10 (byłem Insiderem, a obecnie jestem nim na Win 10 Mobile) i śmiało mogę powiedzieć, że sporo poprawili przez pół roku, ale nadal nie czuję się pewnie jak na Win 7 czy Win 8.
@CichyWiatr: to teraz, jak już masz licencję to zainstaluj win10 na czysto, licencja wejdzie Ci przy zalogowaniu konta.
Aktualizacja była do dupy i dużo psuła, ja miałem sam problemy z bibliotekami c++ i sterownikami do gładzika
@Sihill_pl: może z czasem :) tyle on jest mi potrzebny, co postawić IIS server i programować coś w .NET. Poczekam jakiś czas i w wolnej chwilę sformatuję, bo od 8-10 lat siedzę na linuxie.

Co do licencji to nie jestem tego pewien, czy nie obowiązuję ona tylko, gdy mamy Win 7/8 to przez rok możemy za darmo zaktualizować do Win 10. A np.po tym roku już nie będę mógł tego ani
@CichyWiatr: Ale zdajesz sobie sprawę z tego jak microsoft łata błędy ? Jestem z windowsem od bardzo wczesnych wersji 8.0.. niektóre błędy z tych wczesnych wersji są do dziś dnia.. Natomiast niektóre problemy są rozwiązane ale nie u każdego łatka zadziała, albo nastepna aktualizacja zepsuje to co było naprawione.
To tyle jeżeli chodzi o łatanie przez ms.

Mam teraz Lumię 640.. Po wyjęciu z pudełka było ok.. sparawdziłem aktualizację.. to była