Wpis z mikrobloga

@Kampala: Owszem. Na przykład zajmowali się dzialalnoscią, którą dzisaj nazwalibysmy terrostyczna. Zdarzalo im sie mordowac niewinnych cywilow za samo przyznanie sie do bycia w partii. I tylko za to. Byli wśród nich także kanalie i mordercy, ktorzy samowolnie wykonywali wyroki bez rozkazu. Ale przeciez wszyscy to byli bohaterowie! Tylko martyrologia się liczy, nie ma w IV RP miejsca na rzetelną dyskusję o historii.
  • Odpowiedz
@Caddox: To wiadomo, byli dobrzy i źli. Po prostu zwróciłem uwagę na to, że o ile rozumiem, że dobrym ludziom walczącym z totalitarnym reżimem należy się jakaś forma pamięci, to fakty są takie, że cała ich walka poszła na marne.
  • Odpowiedz
Bieda umysłowa to raczej ci, którzy myślą, że od kolektywego darcia ryja i wykrzykiwania kilku haseł są patriotami. Bieda, to Ci, którzy do zbioru "żołnierzy wyklętych" wprowadzają wszystkich jak leci, nie zastanawiając sie nad oceną działań niektórych z tych osób.


@tuf_wedrowiec: Dobrze, ale czy zmienia to fakt, iż ten obrazek jest żałosny?
  • Odpowiedz
@Songox25: Jaki musiałby być, aby nie być żałosnym?

Mnie ten obrazek zajebiście bawi - czy już nie jest żałosny?

Może jakiś odsetek Patryjotów musi ryć japę z obrazka, aby nie był żałosny, ale to już moje spekulacje.
  • Odpowiedz
Jaki musiałby być, aby nie być żałosnym?


@cowiekmapa: Mógłby na przykład nie wyszydzać torturowanych i mordowanych żołnierzy, którzy walczyli o niepodległość.

Mnie ten obrazek zajebiście bawi

to już świadczy tylko o tobie i o twoim
  • Odpowiedz
Mógłby na przykład nie wyszydzać torturowanych i mordowanych żołnierzy, którzy walczyli o niepodległość.


@Songox25: O czymś takim jak "czarny humor" kolega chyba nie słyszał ;)

to już świadczy tylko o tobie i o twoim dennym
  • Odpowiedz
Rasistowskie żarty o żydach i czarnych? OK, spoko. Śmianie się z papieża codziennie w okolicach 21:37? OK, spoko. Ofiary smoleńskie? No ok, dobry temat do żartów. Obsmarowywanie Lecha Wałęsy? Hehe, przecież to bolek donosiciel, nic się nie stało. Żołnierze wyklęci? TO NIESMACZNE, BIEDA UMYSŁOWA, USUŃ TO, DZIĘKI NIM ŻYJESZ W NORMALNYM KRAJU.


@Szab: Każdy użytkownik wykopu ma takie same poglądy ?
  • Odpowiedz
@Surykot: sam chciałem wrzucać dziś, co rok z tego kisnę xD

A reszcie powiem, że żołnierze zaklęci nic nie zrobili dla Tego Kraju. Wszyscy wiemy dzięki komu żyjemy w wolnej, demokratycznej ojczyźnie. Kto zrobił tyle, co nikt inny przez 100 lat nie zrobił. Kto był tak odważny, że aż strach. On jeden, tylko sam to sprawił. Nikt inny.
  • Odpowiedz
Po prostu zwróciłem uwagę na to, że o ile rozumiem, że dobrym ludziom walczącym z totalitarnym reżimem należy się jakaś forma pamięci, to fakty są takie, że cała ich walka poszła na marne.


@Kampala: No fakt, przegrali pod naporem znacznie większego przeciwnika - i co z tego? Osobiście odebrałem Twój post w tonie: "Przegrali i zginęli pomimo walki? #!$%@?, to o nich trzeba zapomnieć, bo to #!$%@? przegrywy XDD". Nie
  • Odpowiedz
@kompek: Spójrz na komentarz, na który odpowiadałem. Po prostu mówię jasno, że walka zbrojna z komunistami po II wś nie miała praktycznego sensu i poszła na marne. Co niekoniecznie zawsze jest złe, a nawet dodaje tragizmu niektórym historiom, takim jak np. generała Nila (który nie porywał się na głupią walkę, a został i tak zlikwidowany przez komunistów).
  • Odpowiedz