Wpis z mikrobloga

Cześć
Trzeci rok studiów to już chyba ten czas, gdy trzeba przestać chlać i zastanowić się z czego będzie się żyło w przyszłości.
Studiuję air ale jakoś bliżej mi do programowania niż budowania czegokolwiek.
Na studiach poznałem C, Assembly, VHDL, LAD, STL i w każdym poruszam się sprawnie na poziomie wymaganym do realizowania projektów akademickich jednak jeżeli miałbym coś zrobić funkcjonalnego etc. od początku do końca sam to pewnie nie wiedziałbym jak się za to zabrać.
Z tego co patrzyłem to w kontekście zarobków i łatwości znalezienia pracy najlepiej zainteresować się Javą lub C#.
Moglibyście pomóc mi w wyborze oraz nakierować na materiały do nauki?
Dziękuję
#naukaprogramowania
  • 4
@kuskoman: Ehh nom nie wiem. Nigdy nie miałem większego doświadczenia niż robienie prostych zadań na zaliczenie przedmiotu. Także nie znam różnic w prac nad jednym czy drugim. Lubię tworzyć i lubię widzieć efekty pracy, to mnie nakręca i motywuje.
@RBNG: tworzenie... Hmm webdev? Tak przykładowo. Musisz się przede wszystkim zdecydować co chcesz robić. Czy ciągnie Cię do tworzenie stronek od strony wyglądu, etc. (frontend), czy to wszystkiego co "stoi za stroną" (backend). Spróbuj może htmla, jak go znasz (a pewnie znasz) javascrpita, etc. Później się zdecydujesz, np. webdev nie dla mnie, albo frontend/backend nie dla mnie (jak php Ci się nie spodoba nie przejmuj się ( ͡° ͜ʖ
@RBNG: Sporo drogi przed Tobą i sporo rzeczy do przyswojenia. Powodzenia Mireczku, mam nadzieję, że znajdziesz to, co Cię zainteresuje i będziesz przy tym pracować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kiedyś byłem w tej samej sytuacji i po tym samym kierunku więc jak masz jakieś pytania to wal na PW :)