Wpis z mikrobloga

@chams: teraz banki mająsuper gównianą oferte włąśnie jak ta poniżej

@plumkajacy_kalafior: 1-10k na 3 miesiące. Agora jak Agora, ale promocji ma sporo. Dziś wypłaciła po stówce biorącym udział w promocji z BZ BWK.


@jachu695: suer lokata bulwo. Mam sie produkowac by mec 4 % przez....3 miesiące. Pierdziele taki biznes.
  • Odpowiedz
@chams: a jaką masz alternatywe, by kapitałprzynosił zyski? Żeby wejsc w nieruchomosci trzeba miec grubszy hajs.
JAk ktos ma 10-20-30-50, a nawet 100 k to nie bardzo jest co zrobićz sianem.
  • Odpowiedz
@plumkajacy_kalafior: Osobiście siedzę na rynku akcji, dlatego też nie interesują mnie lokaty czy konta oszczędnościowe.
Dla tych zmniejszą wiedzą na temat rynków finansowych polecałbym np. obligacje komercyjne. Wiele z nich daje stawkę vibor 3 miesięczny plus te kilka procent. By zminimalizować ryzyko można inwestować jedynie w obligacje zabezpieczone.
PS: Rynek nieruchomości jest przewartościowany i mając do dyspozycji kilka milionów trzymałbym się od niego z daleka. Tutaj dochodzi też niska płynność finansowa
  • Odpowiedz
@plumkajacy_kalafior: Dlaczego nie? Siedzę na GPW i nie miałbym powodów do narzekania gdyby nie podatek belki.
Ja też nie mówię o inwestowaniu milionów, napisałem "mając kilka milionów trzymałbym", co oznacza że na chwilę obecną ich nie posiadam.
A te kilka tysia to kwota wystarczająca do inwestowania w obligi
  • Odpowiedz
@mgr_rybak: Musisz poczekać aż jakiś emitent się ogłosi po czym zwyczajnie je zakupić.
Masz przykład ostatniej emisji obligacji dla inwestorów indywidualnych, oprocentowanie WIBOR3M + 3.8%
A zapis już od 100zł za sztukę.

https://www.best.com.pl/dotychczasowe-emisje,116,pl.html

Ewentualnie skontaktuj się z pracownikiem swojego banku i zapytaj o możliwość dostępu do rynku catalyst [rynek wtórny obligacji ]. Wtedy nie musisz czekać na emisję nowych obligacji lecz możesz odkupić od kogoś już wyemitowane
  • Odpowiedz