Wpis z mikrobloga

#programowanie

Mirki i Mirabelki.

Zakladam ze pytanie to pojawilo sie z milion razy na wykopie i w necie, aczkolwiek tak sobie kiedys myslalem zeby sie zabrac kiedys za jakies programowanie, raczej dla samorozwoju i dla zabicia czasu niz z potrzeby serca. I tutaj zaczyna sie dylemat, za co sie zabrac?

C, C#, python, PHP, Java? No i jezeli juz sie zabierac to ktore kursy, ksiazki warto przeczytac (potrzebuje jakies zrodla offline z racji tego iz wiekszosc czasu spedze na srodku oceanu bez dostepu do neta)?

No i pytanie zasadnicze, czy w ogole warto na starosc sie za takie cuda brac?
  • 22
@kisi3l: coz, powiedzmy sobie szczerze pieniadze/zawod juz mam. Jak juz pisalem bede w najblizszym czasie spedzal duuuuuuuzo czasu bez neta, a ilez to mozna filmow ogladac i ksiazek czytac wiec wypadaloby sie czyms zajac w wolnych chwilach.

@zolwixx: dzieki za porade :) Tyle tylko ze nadal nie wiem co wybrac :)
@widofmaker: miałeś już styczność z programowaniem? szkoła? kurs? znajomi? masz jakąś wizję co byś chciał "udłubać" za pół roku, rok? bardziej podoba Ci się "stronka internetowa" czy "taki kalkulatorek" desktopowy? otwarty na inne technologie, czy ograniczasz się do jednego języka?
coz, powiedzmy sobie szczerze pieniadze/zawod juz mam.


@widofmaker: To nie lepiej szkolić się w branży? Moim zdaniem taka nauka dla samej nauki to strata czasu. Ewentualnie, zakładając, że jesteś w swojej branży ekspertem, możesz skoncentrować się na nauce programowania w celu wykorzystania go właśnie w aktualnym zawodzie. Takie moje luźne przemyślenie.
@kisi3l: coz, mechanikom lotniczym zazwyczaj niepotrzebne jest programowanie :) Na chwile obecna niewiele mam mozliwosci szkolenia sie w branzy, wszystkie dostepne mi kwalifikacje juz posiadam.

@Kaczus2B: czasu to bede ci ja mial dostatek. Az nadmiar bym powiedzial :)

@zolwixx: szczerze powiedziawszy jakies tam #!$%@? w liceum z Pascala, ale powiedzmy sobie szczerze szalu nie bylo. Nie mam zadnej wizji ot szukam sobie zajecia w okolicach IT na czas kiedy
@widofmaker: mnie pociągały strony internetowe, stąd siedzę w PHP i JavaScriptcie, a od niedawna w Javie (jako backend do stron). łatwe apki pod windowsa można wyklikać w Visualu z C# . Wszystko zależy od tego w czym się widzisz, albo co Ci się może przydać. Tak jak pisał @kisi3l: "w celu wykorzystania go" choćby w zawodzie, choćby w domu do jakichś mikrorobót.
3. łatwe, że aż trudne -> ASSEMBLER


@zolwixx: #!$%@?łeś mnie ale taka jest prawda, był moment że nawet przez chwilę rozumiałem Asemblera ale potem po studiach znów uleciało ( ͡° ͜ʖ ͡°)