Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem z przedwczesnym siwieniem. Coś mi się wydaje, że to przez brak witamin, bo genetycznie na pewno nie. Testował ktoś z was jakieś szampony w tym celu? To coś daje? Ew jakie suplementy polecacie?

Aha i powiedzcie mi, proces siwienia włosa jest odwracalny? W sensie załóżmy, że ten siwy mi wypadnie, kolejny który odrośnie też na 100% będzie siwy czy niekoniecznie?
#medycyna #pytanie #wlosy
  • 12
  • Odpowiedz
@Herm1t: Zlikwiduj stres, przestań się wszędzie śpieszyć, jedz powoli i zdrowo oraz ćwicz. W ten sposób zwolnisz ten proces i zapobiegniesz częściowo siwieniu następnych włosów.
  • Odpowiedz
@Quanty: a to jest w ogóle odwracalne? zakładając, że poprawię dietę i tryb życia kolejne pokolenie włosów które były na miejscu tych siwych może być normalne? (23 lvl here więc to nie ze starości)
  • Odpowiedz
@Herm1t: W moim przypadku pomogło. Tylko nie miałem za wiele siwych włosów, więc pewnie wypadły i urosły normalne :)
ps.
Ciesz się, że siwiejesz, a nie łysiejesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vitru: dermatolog na siwienie? ;o A tak w praktyce może jakoś ustalić dlaczego siwieje? dostanę jakieś fajne witaminy na recepte czy pójdę i mi powie "No elo hermit to wiesz, jak to nie genetycznie to nie stresuj sie tak"
  • Odpowiedz
@Herm1t: Nie wiem co Ci powie, ale Cię zbada czego nikt przez internet nie zrobi :P Ile masz lat? Masz jakiekolwiek inne objawy? Jesteś wegetarianinem? Jak się odżywiasz? A co do pytania w pierwszym poście, to zależy od przyczyny.
  • Odpowiedz