Wpis z mikrobloga

Uciekam. Zawsze uciekałem. Lubię uciekać, i jestem w tym dobry. Uciekam od problemów, ludzi, siebie, od miłości, nienawiści, strachu, od wszystkiego. Kiedyś uciekałem w alkohol, ale w pewnym momencie zorientowałem się, że zaczynam uciekać za daleko, i mogę nie znaleźć drogi powrotnej, więc przestałem. Teraz uciekam gdzie indziej.

Żeby uciec nie trzeba się wcale ruszać z miejsca, ale ja lubię to robić. Często idę wtedy nad rzekę, kierując się w stronę mostu. Lubię go, bo nikt tak naprawdę tamtędy nie chodzi. Tylko auta jeżdżą, ale to dobrze. Hałas jest dobry, bo w ciszy zaczynam myśleć, a przecież nie chcę myśleć. Uciekam od myśli. Zazwyczaj dochodzę do połowy mostu i się zatrzymuję. Opieram się o barierkę, patrzę w górę, w dół, przed siebie. Z tyłu słyszę przejeżdżające samochody. Przed sobą widzę rzekę, kołyszące się drzewa, sunące po niebie chmury. Wszystko płynie, co nie? Wszystko, ale nie ja. Nie teraz. Świat przemija obok mnie, bo mnie w nim przez chwilę nie ma. To jest fajne. Nie czuję się wtedy szczęśliwy, bo nic w sumie nie czuję, ale jest spoko. Nie martwię się.

Czasem chodzę też do parku. Wrzucam sobie wtedy na słuchawki jakąś przyjemną muzykę klasyczną, i siadam na ławce. Zawsze ganiają tam jakieś dzieci, czasem przechodzą nieśmiało trzymające się za ręce nastolatki, na innych ławkach siedzą zamyśleni starsi ludzie. To jest spokój. W słuchawkach słyszę sonatę księżycową, lekko przebija mi się śmiech jakiegoś sześciolatka który akurat gania się z ojcem. A ja tylko patrzę na tych wszystkich ludzi, i przeżywam przez chwilę ich życie, bo nie muszę przeżywać wtedy swojego. Czuję ich emocje, więc nie czuję swoich, i zapominam o problemach, bo nie wiem jakie problemy mają oni. Nie znam ich, ale przez chwilę są moją ucieczką. Są tylko oni. Mnie tam nie ma.

A potem wracam, zaparzam zieloną herbatę, podchodzę do okna, i uśmiecham się do siebie. W końcu nie można non stop uciekać, nie?

#przemyslenia #feels #takietam ##!$%@? #nobodycares no i trochę #muzykaklasyczna ze względu na sałntrak
S....._ - Uciekam. Zawsze uciekałem. Lubię uciekać, i jestem w tym dobry. Uciekam od ...
  • 10
  • Odpowiedz