Wpis z mikrobloga

Polska wikipedia to jednak metr mułu. Piszę artykuły o osobach, nazwa artykułu to jego pseudonim ringowy. Ustalam z adminem miesiące wcześniej, że tak jest dobrze, zgadzam się z nim. Dzisiaj zaczynają się rewolucje innego admina w moich artykułach, przez co ja opuszczam Wikipedię, a ten zmienia nazwy artykułów z pseudonimów na imiona i nazwiska. Gratulacje inteligencji.

#wrestling #wwe #wikipedia
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rockydoggy: Dlatego ja również to opuściłem jakiś czas temu. Wikipedia ma swój świat i krąg ludzi liżących się po dupach, podobnie zresztą jak cała ta elektroda.pl

To nie miejsce dla mnie.

Sam problem wrestlingu w wikipedii, jest związany z tym, że wielu ludzi w Polsce nadal do końca nie rozumie o co w nim tak na prawdę chodzi.
  • Odpowiedz
@upierz: Szkoda mi tylko zmarnowanego czasu, ale jestem ciekaw jak wykorzystają te moje artykuły i czy komukolwiek będzie się je chciało pisać. Dziwi mnie tylko to, że przed moimi większymi poprawami, nikt nie pokusił się o czepianie lub usuwanie tamtych artykułów, a gdy teraz jest w ciul więcej szczegółów, to typek chce je zmieniać i usuwać xDD
  • Odpowiedz
@xeeeeeeenu: To była długa dyskusja trwająca trzy dni. Ostatecznie, chciałem napisać artykuł o Shane McMahonie (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Wybielacz/Shane_McMahon), to tego nie chce i zdecydowanie woli taki artykuł - https://pl.wikipedia.org/wiki/Shane_McMahon . Teraz zmienił artykuł o Adamie Rose (nazwę), chce skracać niektóre informacje, a w rezultacie najchętniej chciałby wyrzucić info o biografiach wrestlerów (tylko info o samej w sobie osobie).

Ja chciałem pisać tak jak jest na en.wiki, ten twierdzi że pl.wiki ma
  • Odpowiedz
@rockydoggy: Ej, ale czemu tego hasła o McMahonie nie przenieść do głównej? To nie jest idealny artykuł, ale można nad nim popracować już poza brudnopisem, żal żeby się taki kawał roboty marnował. Mogę przenieść?

Aha, no i czego by nie mówić, to AdamT sporo czasu poświęcił na pomaganie Ci na wiki. Też chętnie pomogę - jeśli chcesz. Tylko że wytykanie błędów bywa bolesne, wiem z doświadczenia :D
  • Odpowiedz
  • 0
@Halibutt: Nie przenoś, darowałem sobie zabawę na Wiki. Wolę zająć się robieniem g---o-filmików a'la Stuulejki na polskim jutubie, niż marnować czas na to.

Za dużo mi on nie pomógł - prędzej ja mu musiałem tłumaczyć na czym polega wrestling, bo w ogóle nie chciał artykułu o Shane (tej krótkiej wersji). Teraz pewno więcej wie, ale za pomocą "magicznych zasad polskiej wiki" będzie ucinał lub zmieniał informacje w kilku moich artykułach.
  • Odpowiedz
@rockydoggy: Jednak sporo Ci pomógł. Jeśli musisz komuś na priv tłumaczyć o co chodzi w artykule, to znaczy że nie jest to jasne z samego artykułu. Tu się nie ma co obrażać, nikt się nie rodzi z umiejętnością pisania tak, żeby nawet laik zrozumiał. Zwłaszcza o dyscyplinie, na której się znasz. Pisali Ci o tym AdamT i John Belushi na stronie dyskusji. Serio, sam przez to przechodziłem wiele razy zanim
  • Odpowiedz
@Halibutt: Wszystko rozumiem. Problem był z przeredagowaniem tekstu. Jak miałem zmienić tekst, który przytoczyłeś powyżej? Kolejno: nazw gal PPV, rodziny McMahon, tytułu mistrzowskiego, pseudonimu ringowego, ugrupowania i nazwy walki nie przetłumaczysz na język polski.

Problemy były pomimo napisania słowniczka terminów używanych we wrestingu (https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_poj%C4%99%C4%87_zwi%C4%85zanych_z_wrestlingiem), mimo że poprosił bym najpierw zrobił słowniczek, potem poprawił trochę tekst. Ostatecznie po poprawie stwierdził, że nie chce owej zmiany, więc zrezygnowałem.

Tutaj chodziło mi jednak o inny problem - o szczegółowość artykułów. Nawet jeżeli będą artykuły o rodzajach walk i o ruchach używach w pro wrestlingu, będzie się czepianie o szczegółowość. Z wrestlingiem jest tak, że jeżeli opisujemy jakąś historię (czyli piszę o karierze opisywanego wrestlera na Wiki), to bardzo trudno albo w ogóle nie można ominąć żadnych informacji, bo tworzy się duży bałagan i czytelnik tym bardziej nie zrozumie "jak to, zdobył teraz ten pas, kiedy go stracił, przecież był mistrzem?! walczył z tym, jak nagle stał się dobrym i walczy z tym?!", i tak dalej. Kopiowałem wszystko z en.wiki (pominę strukturę zdań, bo nie mieliśmy na pl.wiki słowniczka terminów, rodzajów walk i rodzajów ruchów), bo są tam wszystkie najpotrzebniejsze informacje (bez pierdół, uwierz) z przypisami, które są napisane bardzo obiektywnie. Nic nie zmyślone. Ten mi wyjeżdżał z linkiem do bodajże WAGA, gdzie nie mogę przedstawiać swoich mniejszościowych wizji typu "ziemia jest płaska", a muszę być obiektywny. No, ale nie moja wina, że pomimo przypisów, "zmyślam" i robię to
  • Odpowiedz
Właśnie, nie rozumiem też jednej rzeczy. Skoro nie podoba mu się jakiś fragment, czemu on sam go nie poprawi? Logika pana admina, ale cóż, witamy na polskiej wikipedii.


@rockydoggy: Czemu sam nie poprawi? Bo raz, że się nie zna, to Ty się znasz. On zna się na tym jak napisać hasło, żeby Kowalski je zrozumiał. Ty na tym czym są KO, Triple H, DX, match, elbow drop itd. I dlatego tyle czasu poświęcili inni wikipedyści na rozmowę z Tobą: żeby spotkać się z Tobą gdzieś w połowie drogi.

Jak bym przeredagował fragment z Twojego brudnopisu? A na przykład tak:
  • Odpowiedz