Wpis z mikrobloga

@CiociaKlocia: w tym artykule nie ma podstawy prawnej, a ja podam ci takie coś http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20090750639
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 4 maja 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2009 r. Nr 75, poz. 639)
na stronie -5910- w tabelce wiersz 18 kolumna 14, jest mowa o dawaniu sygnałów światłami długimi, poza tym
nie jest zabronione ostrzeganie o ile patrz pkt
@przepraszamczytenloginjestwolny:

"W kodeksie ruchu drogowego nie ma przepisu, który zabraniałby ostrzegania przed policją, jednak kodeks pozwala używać długich świateł tylko w określonej sytuacji - np. podczas jazdy w nocy. Policjant może zatem zatrzymać kierowcę, który informuje pozostałych uczestników ruchu o radarze i wypisać mu mandat za korzystanie ze świateł długich w sposób niezgodny z przepisami."
@fraulein_: ale pech xd Trza było powiedzieć, ze pomyliłaś z wycieraczkami


@kwiatencja: jakieś 20 lat temu - pierwszy raz w życiu jadę w dłuższą trasę (KRK-WAW), na siedzieniu pasażera siedzi ojciec. Mijamy patrol suszący tych z naprzeciwka. Ojciec do mnie: "szybko, ostrzegaj" - ja na to "co?". "No mrugnij że stoją!"
Tak zgłupiałem że włączyłem spryskiwacze :)
A generalnie to gdyby mnie łapnęli za mruganie, to bym się bronił że
@hi_patryk: a ja mrugam, bo głównie jest to żeby ostrzec o kontroli prędkości, bo na DK z reguły tylko za prędkość łapią, a nie rękaw robią z alkotestem. Poza tym sam chciałbym być ostrzeżony, więc i sam ostrzegam.
@fraulein_: #!$%@?. Nigdy w życiu nie dostałem mandatu, ale obiecuję wszystkim tutaj zebranym, że jeśli #!$%@? będą chciały mi kiedyś dać mandat za mrugnięcie długimi w celu ostrzeżenia przed czymś (a mrugam zawsze), to nie przyjmę. W razie czego będzie znalezisko na Wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fraulein_: @blondeblossom: taka ciekawostka - wszystkie policyjne insignie są bez ksenonów i bez ledów, a trafić takie insignie jest też trudno, więc jeśli mijacie się z taką, lub za wami jedzie to szansa, że jest to policja bardzo duża ;)

Jeśli jechałaś insignią, to próbowałbym tłumaczenia złego zadziałania systemu automatycznej zamiany świateł mijania na drogowe (insignia ma taki system).
Ten uczuć, kiedy dostajesz mandat za mignięcie długimi światłami nieoznakowanemu Oplowi Insignia, żeby ostrzec gliniarzy przed suszarką czyhającą w następnej wsi


@fraulein_: Jakieś #!$%@? to musieli być, raz jak jechałem jako pasażer z matulą samochodem i zapomniała włączyć świateł, to radiowóz mignął nam tylko i się od razu połapaliśmy o co chodzi.