Wpis z mikrobloga

@fervi: no wlasnie napisane jest 80MB/s, nie Mb/s, mala roznica a jednak znaczaca, a UHS-I ogarnia chyba 50MB/s? Wiec te 80 wydaje mi sie naciagane, dlatego pytam. Jesli jestem w bledzie to mnie wyprowadzcie z niego.
@FenomenON: Karta jak najbardziej może mieć i 100MB/s ale w odpowiednim urządzeniu, które to obsłuży. Jak karta ma być do telefonu to nieraz szkoda przepłacać za takie szybkie, bo i tak telefon nie da rady. Najprościej to weź telefon, włącz kamerę nagraj minutę w pełnej jakości i zobacz ile zajmuje materiał. Przeliczysz sobie ile MB/s potrzebuje nagrywanie. Jak masz opcję robienia zdjęć seryjnych to zobacz ile zdjęć/sek może zrobić twój aparat,
@mgr_rybak: a wielkość zdjęcia/wideo nie zależy od zróżnicowania kolorów a w przypadku wideo też od tego ile dzieje się przed obiektywem w czasie nagrywania? Bo nie wydaje mi się żeby karta 1,5MB/s wystarczała do tego typu zadania jak wychodzi z obliczeń, a zresztą telefonem nie będę kręcił samych filmów czy robił zdjęcia, przerzucać jakieś pliki czy oglądać filmy w wyższych rozdzielczościach tez się zdarzy, a karty 32gb w przedziale 40-60 zł
@FenomenON: Tak, wielkość zdjęcia i wideo zależą od tego co na nich jest dlatego napisałem "średnio". Coś mało Ci wyszło. Np. u mnie dwa zdjęcia/sek = ok. 5-6MB. Strumień FullHD w kompresji MJPEG (czyli takiej szybkiej, mało kompresującej) to ok. 4MB/s. Przy oglądaniu filmu fhd (avi, mkv) strumień danych jest jeszcze mniejszy.
Przerzucanie danych - przez wifi "n" 12MB/s, przez USB 2.0 max 42MB/s. Chyba, że masz w telefonie i kompie
@mgr_rybak: Minuta filmu FHD ze spacerem po mieszkaniu i zmienianiem oświetlenia zajęła 70MB w pamięci urządzenia. Zdjęcia ważą ok 3MB. Telefon to huawei p8 lite.
Zatem powiedz mi tak, czy karta 45/10 (odczyt/zapis) wystarczy? W tym momencie kupilbym 64 za podobną cenę.