Wpis z mikrobloga

Właśnie dokonałem zakupu zegarka o rynkowej wartości ok. 1800zł za 500zł. Jako że zegarek nie jest tak naprawdę wart tych 1800zł z racji marnej jakości wykonania (armani ar5905), postanowiłem znaleźć tańszy model, co nie było dość łatwe, ponieważ zegarek jest bestsellerem i chińczyki skrupulatnie rozsiewają podróby na całym globie. Poświęciłem kilka godzin na wnikliwym identyfikowaniu po wyglądzie zewnętrznym jak wygląda zegarek oryginalny w 100% i dopiero wtedy uświadomiłem sobie, dlaczego wielcy fanatycy zegarków twierdzą, że armani nie powinien wychodzić poza gacie. W zegarkach dopatrzyłem się marnej jakości szczegółów oraz kiepskiej powtarzalności produktów. Mam tu na myśli nieidealne loga na cyferblacie, nie symetrycznie umieszczone kreseczki godzin (kreseczka godziny 6 wypadała o 6'2) i ogólnie bardzo dużo takich mankamentów można by nazbierać, przez co identyfikacja dobrej repliki z oryginałem była naprawdę trudna. Tym bardziej, że miałem na początku w głowie spory mętlik, bo były wypuszczane dwa rodzaje chronografów. Jako że na allegro i olx jest zalew fejków, postanowiłem skupić się tylko na allegro i wysyłać maile do sprzedawców, że jeżeli wyślą mi prawdziwe zdjęcia w dobrej jakości elementów, które mnie interesowały i udowodnią mi, że produkt jest oryginalny, to kupuję z miejsca. Odezwały się dwie osoby z około 10, tylko jedna wysłała zdjęcia, chociaż słabej jakości, ale wyłapałem tam wszystkie cechy oryginalnego zegarka, poza tym pani sprzedająca zapewniła mnie, że jest to oryginał, a w razie problemów mam prawo zwrotu do 14 dni (prowadzi sklep). Tak więc pewnie we wtorek otrzymam w łapy zegarek i pogonię z nim do zegarmistrza, zobaczymy czy mam uważny wzrok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#watchboners #zegarki #lifestory
  • 5
@czskrwl: kurde nigdy nie pomyślałem ze zegarki modowe mają normalnie model podany (ar5905 w tym przypadku). zawsze jakoś mi się wydawało że to po prostu zegarek armani ( ͡º ͜ʖ͡º)