Wpis z mikrobloga

Od kilku miesięcy pracuję w dużej firmie z branży FMCG i codziennie pracuje na SAPie. Czytałem ostatnio kilka artykułów o tym systemie i generalnie wiem, że jako specjalista/konsultant od SAPa da się zarobić bardzo dobre pieniądze.

I teraz moje pytanie:

Czy żeby zostać takim konsultantem od SAPa muszę skończyć studia informatyczne? Studiowałem na dwóch uczelniach technicznych (absolwent logistyki na dwóch politechnikach here), ale akurat nie informatykę. Patrzyłem ceny kursów, są bardzo wysokie, a firma raczej mi nie zapłaci.

#pytanie #pracbaza #informatyka #sap
  • 11
@lisekchz: Jeżeli nie chcesz programować, ani administrować to nie musisz mieć specjalnej wiedzy technicznej. Szkolenia możesz przejrzeć sam bo pewnie znajdziesz je w internecie, ale same szkolenia za wiele ci nie dadzą. Jedyną metodą jest praca z systemem.
@Usurper: @sebawo: @D3lt4: Ok. Dzięki za odpowiedzi. Po SAPie poruszam się bardzo sprawnie, generalnie praca w tym środowisku sprawia mi dużą przyjemność. W jaki sposób mogę to pociągnąć dalej? Na jakie oferty pracy w środowisku SAPa powinienem odpowiadać? Jak sobie wpiszę w umiejętności obsługa SAP to raczej nie styknie mi na to, żeby mnie zatrudnili...

W magazynie może nie pracowałem, ale zajmuje się zapasami w firmie (też od strony
@lisekchz: Ale musisz mieć świadomość, że od obsługi SAP do konsultanta to jest bardzo daleka droga ;)

Masz obcykane transakcje i obsługę, ale na konkretnym systemie skonfigurowanym w konkretny sposób.

Ale ustawień i kombinacji są setki, jako konsultant musisz je znać, wiedzieć jak działają, przedstawić najkorzystniejsze rozwiązanie i jeszcze je skonfigurować ;)

Praca konsultanta sporo się rożni od pracy end usera, a nawet super usera ;)