Wpis z mikrobloga

Hej #matematyka polecilibyście mi jakiś dobry podręcznik, możliwy do znalezienia w necie albo w bibliotekach do lepszego przyswojenia wiedzy z matmy wyższej? #studbaza


Słyszałem że "Elementy matematyki wyższej" Nowakowskiego są bardzo dobre, ale tego nigdzie nie ma, a w ciemno nie chcę kupować.
  • 8
@wonsz_smieszek: Wiesz ciężko mi określić, miałem teraz wstęp analizy (różniczki, całki) teraz wiem że będę miał równania różniczkowe i metody numeryczne, napatoczyły się też podstawy dyskretnej jako rekurencje, zespolone. Chciałem się trochę rozwinąć w tym kierunku wiem, że później będę miał jakieś tożsamości Fouriera więc chyba to musi być coś celującego w analizę i algebrę. :)
@Keygan: no to pewnie "Matematyka konkretna" i "Matematyka dyskretna" się przydadzą. Sympatyczną lekturą jest "Wstęp do matematyki współczesnej" Rasiowej, taka lekko przeglądowa. Lubię Krysickiego i Włodarskiego do analizy i rr, ale może chcesz czegoś bardziej szczegółowego (Fichtenholz?). Z Algebry jest fajny Kostrikin, ale nie wiem czy to #popularnaopinia.