Wpis z mikrobloga

Uwaga! #oswiadczeniezdupy

Jak ja chciałbym mieć taki prawdziwy spokój... Nie to, że mam jakoś wiele stresów czy coś ale marzy mi się mieć wyjebongo w postaci domu z salonem gdzie będę miał głośniki do muzyki, jakieś plejatejszyn.. Podwórko, a na nim dwa psy i moje dwa koty. Kosiarke, żebym mógł swój prywatny trawnik kosic.. Wiecie o co chodzi... Strasznie chciałbym mieć świadomość, że to miejsce jest moje, że żaden #!$%@? za płot mi nie wlyzie, że mogę po co pracy jajkami do góry leżeć na trawniku z piwem.. No płakaći się chyba aż chce z niemocy. Niby pracuje na stałej umowie o pracę, niby mogę wziąć kredyt ale co z tego jak rata to będzie 1k, zostanie mi 1.2k na opłaty i życie... #gorzkiezale #smuteczek #nofuture

P. S. 2 czasem trzy razy w tygodniu kończąc pracę zostaje dłużej dwie, trzy godziny, żeby się przejść z psami które pilnują miejsca pracy, dookoła mam pola, drzewa jakieś, czasami sarny widać. Wtedy się uspokajam i wraca mi nadzieja, że może kiedyś będę mógł tak robić u siebie. Trochę #przegryw
  • 5
  • Odpowiedz
@Nomadus: Nie przegryw tylko sytuacja 90% Polaków, którzy jak debile od 89 wybierają socjalistów do władzy. To jest jedynie rezultat ich decyzji. Jedź do UK, zarób kasę i za 5 lat wracaj tutaj. Kupisz działkę, postawisz domek i będziesz szczęśliwy.
  • Odpowiedz
  • 2
@Nicrame: wiesz, myślałem o wyjeździe ale nie ukrywam, że boję się jechać sam. Kumple mówili 'jak wyjedziemy to będziemy ściągać resztę'. Z całej paczki 7 dobrych kumpli siedzi w Walii, Szkocji, Norwegii, dwaj maja swoje firmy ale jak pada pytanie czy może pokierować chociaż to 'wiesz.. Nie mam jak, nimom znajomości, nimom miejsca' :P
  • Odpowiedz
  • 1
@Nicrame: No niestety :P ostatnio wpadłem jedynie na pomysł otworzenia rodzinnego biznesu bo moja kochana mama jest czynną zawodowo wszystkoszyjacą Panią krawcową :P ma też kilka koleżanek, które są bardzo dobre. Myślałem o firmie szyjacej ubrania robocze i specjalistyczne dla różnych zawodów no ale... Baza klientów równa zero i pomysł tylko jest. :/
  • Odpowiedz
@Nomadus: Widzisz. Otworzysz firmę, dojebią Ci ZUS i będziesz bulił. A taka toyota się ugaduje, i przez dwa lata jest zwolniona z podatków. Taka "wolna" gospodarka u nas. Dlatego wyjeżdżaj, odłóż parę złociszy i uciekaj z tego grajdołka, bo tylko się tu marnujesz.
  • Odpowiedz