Wpis z mikrobloga

Buty startowe, co myślicie o tym temacie? Za mną już kilka startów z których jestem zadowolony. Ostatnio biegałem ze znajomym który kręci 33 min za 10 km i polecał osobne buty do startów. Najważniejsze żeby były lekkie. No i nie tak ubite jak te treningowe.
Pytanie do was, czy jest tu ktoś to startuje w półmaratonach, maratonach i ma jakieś buty do polecenia. Od razu zaznaczam że nie mam zamiaru wydawać na nie fortuny. Myślę że max to jest 300 zł.

#bieganie
  • 13
@walter21: Tylko pewnie masz nogi te same od urodzenia, które niestety po 2-3 startach ci się #!$%@?ą więc musisz #!$%@?ć nogi i zamontować tytanowe protezy za 9000 dolarów, do tego buty z aerożelem za 5000zł (dostępne w naszym sklepie internetowym), no i urządzenie mierzące pokonany dystans, tętno oraz poziom #!$%@? starego w twojej dupie, bo inaczej jest ryzyko zawału ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk
@walter21: kolega ci dobrze powiedzial (twoj, nie ten wyzej starajacy sie byc smieszny, a wyszlo jak wyszlo). Tyle ze nie nastawiaj sie na skok na zasadzie z 50 na 40min/10km :)
Chodzi o to ze do klepania kmow standardowe buty sa ok, do dlugich wybiegan, jakis tam delikatnych dlugich interwalow, biegow z narastajacym tempem itd..
Wiec wiekszosc twojego kilometrazu przyjmuja na siebie. I tak ubijaja sie, rozwala sie cholewka, buty takie
@walter21: ja mam Nike Zoom Streak 5 i szczerze polecam, ale tak max do połówki. Na maraton bym ich nie założył (no chyba, że atakował bym razem z Mezo 2:30), tam potrzeba przynajmniej trochę amortyzacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PurpleHaze @lsrd @lukglo86 dzięki za propozycje. Generalnie szukam buta do maratonów, ale będę też w nim latał połówki. Słyszałem sporo dobrych opinii o Nike Zoom Streak 3 (ale je już ciężko dostać), sprawdze te pumy.
Co do wyników to nie nastawiam się na poprawę o 10 min na 10km. Bardziej chodzi mi o lekkość biegu, ktoś to przebiegł chociaż raz maraton wie co to zmęczenie na 40stym kilometrze i to uczuje ciężkiej
@walter21: moim zdaniem w startówkach będziesz cierpiał z braku amortyzacji przez prawie 4h. Nawet jeśli pierwsze kilometry będą lekkie to pamiętaj, że dojdzie zmęczenie i będziesz walił piętą o asfalt przynajmniej przez 1,5h (o ile początek zaczniesz na śródstopiu). Zauważ, że w sklepach dla biegaczy w dziale maratony są praktycznie same buty z bardzo dużą amortyzacją.
@walter21: Ja pierwsze maratony latalem w zwyklych treningowkach i zastanawiam sie czy faktycznie potrzebne ci startowki do tego. Szczerze mowiac, nie wydaje mi sie.
Kup sobie po prostu buty z troche mniejsza amortyzacja, moze z mneijszym dropem o ile jestes w stanie latac na srodstopiu takie dystanse i tyle.
Uczucie ciezkosci nog przy takich czasach, to nie tyle kwestia tych 50gram na nogach wiecej, co reakcji organizmu na wysilek i zmeczenie.